Liga Piłki Nożnej Dziewcząt 2002 i młodsze - 2 kolejka

W naszej szkole odbyła się 2 kolejka Ligi Piłki Nożnej Dziewcząt (rocznik 2002 i młodsze).

Oto wyniki naszych zespołów:

 

SP Burkat I                   -           SP Narzym                              3 : 3

/Julita Schodowska, Klaudia Rosińska, Chaberska Alicja/

 

SP Burkat II                  -           SP Dłutowo                            4 : 2

/2x Martyna Gmurczyk, Karina Kruszewska, Aleksandra Gromke/

 

SP Burkat I                   -           SP Dłutowo                             2 : 0

/Julita Schodowska, Karolina Biema/

 

SP Burkat II                  -           SP Narzym                              1 : 2

/Aleksandra Gromke/

 

SP Burkat I                   -           SP Burkat II                            3 : 4

Karolina Biema,                          3 x Aleksandra Gromke

Weronika Łużewicz,                          Karina Kruszewska

Klaudia Rosińska                              

 

Końcowa kolejność po 2 kolejkach:
1. SP Narzym              16pkt.         13:17
2. SP Wiśniewo           10pkt.         13:3
3. SP Burkat II             10pkt.        16:15
4. SP Burkat I                8pkt.         13:13
5. SP Dłutowo               1pkt.           7:17

 

 

SP Burkat I: Nikola Ćmoch, Chaberska Alicja, Weronika Łużewicz, Karolina Biema, Zuzanna Dziąbowska, Zuzanna Dudek, Julita Schodowska, Klaudia Zbirowska, Klaudia Rosińska, Julia Zawalich.

SP Burkat II: Roksana Markowska, Martyna Gmurczyk, Zuzanna Stachowiak, Zuzanna Gmurczyk, Kamila Zawalich, Karina Kruszewska, Aleksandra Gromke, Dżesika Gutowska.

Kampania Edukacyjna Niosę Pomoc - Akcja Edukacyjna

Nasza szkoła bierze udział w organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną Kampanii Edukacyjnej Niosę Pomoc. Kampania  ma na celu pomoc dzieciom uchodźców syryjskich w Turcji kontynuować edukację, a my włączamy się w te działania. Obecnie będziemy realizować założenia Akcji Edukacja - przedsięwzięcia z zakresu różnorodnych zagadnień edukacji globalnej. Poznamy rzeczywistość współczesnego świata, a zdobytą wiedzę o istotnych problemach humanitarnych wykorzystamy do niesienia mądrej  pomocy dla dzieci i młodzieży z krajów globalnego Południa. Przed nami 22 marca akcja „STUDNIA DLA POŁUDNIA”.

Liga Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 2004 i młodsze - 3 kolejka

22 lutego 2018 roku w sali sportowej naszej szkoły odbyła się 3 kolejka Ligi Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 2004 i młodsze. W rywalizacji uczestniczy sześć zespołów z Klęczkowa, Ruszkowa, Gródek, Wielkiego Łęcka i dwa zespoły gospodyń. Bezkonkurencyjne okazały się nasze dwa zespoły, mimo że dziewczęta z zespołu SP Burkat I nie ustrzegły się błędów i przegranego spotkania z Gródkami, pozostałe mecze zarówno SP Burkat I jak i SP Burkat II zwyciężyły i prowadzą w tabeli Ligi.
1. SP Burkat II        42 pkt.  48-11
2. SP Burkat I         36 pkt.  47-16   
3. SP Gródki            17 pkt.  15-25
4. SP Wielki Łęck    14 pkt.  12-21 
5. SP KLęczkowo    12 pkt.  10-31
6. SP Ruszkowo       9 pkt.     3-31

Do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka zaplanowana na koniec marca.
SP Burkat I: Joanna Kłosowska, Dżesika Gutowska, Zuzanna Gmurczyk, Julia Kowalkowska, Anna Gromke, Wiktoria Słotwińska, Aleksandra Dżwigała.
SP Burkat II: Roksana Markowska, Agnieszka Gromke, Martyna Gmurczyk, Alicja Kaczorowska, Monika Kowalska, Wiktoria Bandachowska.

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 19 – 21 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Czas rekolekcji to szczególne dni roku szkolnego. Choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. To czas kiedy bardziej poznajemy siebie, swoją godność, zastanawiamy się nad swoim postepowaniem, kim naprawdę jesteśmy i czy jesteśmy gotowi na spotkanie z Jezusem -Naszym Przyjacielem. Ćwiczenia duchowe poprowadzili ks. Łukasz Figurski - wikariusz parafii  MB Królowej Różańca Świętego w Iłowie – Osadzie i ks. Krzysztof Rynkowski - Proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Burkacie.

"FESTIWAL NAUKI" AKADEMIA BYSTRZAKÓW

    Od listopada 2017 r. w naszej szkole, w ramach projektu „Akademia Bystrzaków”, prowadzone są zajęcia pozalekcyjne dla uczniów szkoły podstawowej i  klas gimnazjalnych. Współpartnerem projektu jest Gmina Działdowo.
    Podczas cotygodniowych spotkań uczniowie wzbogacają  wiedzę i doskonalą swoje umiejętności poprzez udział w następujących zajęciach: laboratorium przyrody, programowanie i tworzenie gier, junior w biznesie, spotkanie z królową nauk - matematyką oraz przygotowanie przedstawienia teatralnego dla społeczności szkolnej. Doświadczenia nabyte przez uczniów w czasie tych zajęć mogą okazać się przydatne w przyszłości, gdy rozpoczną oni dorosłe, zawodowe życie.
    Dla uczniów, którzy aktywnie angażują się w realizację projektu i dla tych, którzy nie włączyli się w szkolne zajęcia pozalekcyjne Fundacja „Mały Inżynier” zorganizowała w dniu 15.02.2018 r. w naszej szkole Festiwal Nauki, w ramach którego  wszystkie klasy szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne mogły uczestniczyć w:
  • pokazie doświadczeń z różnych dziedzin nauki, głownie chemii i fizyki;
  • warsztatach z instruktorami projektu, podczas których samodzielnie przeprowadzali eksperymenty;
  • przeprowadzeniu doświadczeń i eksperymentów przy stanowiskach samoobsługowych.
    Spotkanie ze studentami z Warszawy trwało ponad trzy godziny. Każda klasa miała możliwość skorzystania ze wszystkich pokazów i eksperymentów zaproponowanych naszym uczniom przez instruktorów z Fundacji „Mały Inżynier”. Uczestnicy Festiwalu Nauki spontanicznie reagowali na doświadczenia, które prezentowali „młodzi naukowcy”, wznosząc okrzyki podziwu i nagradzając prowadzących gromkimi oklaskami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z ciekłym azotem, walki robotów zbudowanych z klocków lego czy doświadczenia z mlekiem, na powierzchni którego, po dodaniu różnych substancji chemicznych, powstawały przeróżne, kolorowe wzory, przypominające barwną, fantazyjną mozaikę. Samodzielne eksperymenty przeprowadzane przez uczniów, spowodowały, że  jeszcze przez kilka następnych dni  żyli oni tym, co zdarzyło się podczas tych niecodziennych lekcji.
    Po zakończeniu zajęć dla naszej szkoły rozpoczęło się podobne spotkanie dla Szkoły Podstawowej w Klęczkowie. Ale nie tylko oni byli w tym dniu naszymi gośćmi. Festiwal Nauki zachęcił również do złożenia nam wizyty przez współorganizatorów projektu: Wójta  Gminy Działdowo Pana Pawła Cieślińskiego i Kierownika Oświaty Kultury i Zdrowia Panią Danutę Smereczyńską, dla których osiągnięcia naukowe z zakresu chemii i fizyki również okazały się ciekawymi doświadczeniami.
    Dzięki temu, że Gmina Działdowo przystąpiła do projektu „Akademia Bystrzaków”, uczniowie wszystkich szkół gminnych mogli przeżyć niesamowite wrażenia naukowe, a może w niektórych z nich zaszczepiono chęć eksperymentowania i zgłębiania wiedzy w takich dziedzinach  jak chemia czy fizyka. A może w przyszłości młodzi uczestnicy Festiwalu Nauki staną się poważnymi i znanymi przedstawicielami świata nauki?


Walentynki u przedszkolaków

Dnia 14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki połaczone z dniem czerwonym. Oczywiście wszystkie dzieci i panie tego dnia ubrani byli na czerwono.Przedszkolaki poznały krótką historię Walentynek, tradycje i zwyczaje związane z tym świętem.Zachęcałyśmy dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom i bliskim),wysłychaliśmy wierszyka "Mała Walentynka", wymienialiśmy owoce i warzywa w kolorze czerwonym, bawiliśmy się przy piosence "Mam serduszko". Dzieci z radością szukały połowek serc, układały serca od największego do najmniejszegi i odwrotnie, odgadywały zagadki "Kto kogo kocha?" ze znanych bajek i tańczyły w parach z balonem. Na zakończenie przedszkolaki wykonały w grupach pracę "Zakochany motyl" i otrzymały słodką walentynkę - lizaka serduszko. To był dzień dobrych uczuć. Czekamy do następnego kolorowego dnia.

„Legenda obrazem naszej kultury” – wojewódzki konkurs plastyczny

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu we współpracy ze Stowarzyszeniem Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu, Kołem Związku Ukraińców w Elblągu, Centralną Radę Romów w Polsce oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Elblągu zaprasza szkoły z województwa warmińsko-mazurskim do udziału w konkursie pt. „Legenda obrazem naszej kultury” w ramach projektu „Zwierciadło narodu – historia i kultura mniejszości narodowych i etnicznych województwa warmińsko-mazurskiego”.
Ideą konkursu jest przybliżenie w formie plastycznej różnorodność kultur, które wpisują się w dzieje naszego regionu, jako miejsca współistnienia wielu narodów i religii.

ADRESACI KONKURSU: Konkurs jest adresowany do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół, województwa warmińsko-mazurskiego.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:
1. Warunkiem uczestnictwa ucznia jest wykonanie ilustracji w formie plastycznej lub samodzielne wykonanie komiksu przedstawiającego ideę (treść) z wybranej jednej legendy spośród zaproponowanych przez organizatorów /plik do pobrania/( 4-5 arkuszy A4).
2. Praca plastyczna powinna odzwierciedlać fabułę wybranej legendy.
3. Jeden uczeń może nadesłać jedną pracę plastyczną (bez ramek).
4. Pod względem technicznym prace powinny być płaskie, wykonane dowolną techniką (rysunek, malarstwo, collage, grafika lub inne).
5. Wymagany format prac plastycznych: A4 lub A3.

TERMIN SKŁADANIA PRAC:  Przekazanie prac plastycznych do pani Beaty Czajkowskiej do 28 marca 2018 roku.

OCENA PRAC PLASTYCZNYCH Oceny nadesłanych prac plastycznych dokona komisja wyłoniona przez organizatorów. Prace będą oceniane w grupach:
GRUPA I – uczniowie szkół podstawowych,
GRUPA II – uczniowie szkół gimnazjalnych,
GRUPA III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Dokładne informacje i regulamin dostępne pod adresem: 
http://www.wmodn.elblag.pl/2018/02/05/legenda-obrazem-naszej-kultury-konkurs/#more-3021

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. „Mój Zabytek”

Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie organizuje już V Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. Mój Zabytek. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich w wieku od 10 do 20 lat.
Celem konkursu jest dalsze rozbudzanie oraz pogłębianie zainteresowań i fascynacji młodzieży historią, różnorodnością kulturową, postaciami oraz faktami związanymi z regionem Warmii i Mazur.
 
Zadaniem konkursowym jest sfotografowanie przedmiotu, który uważasz za zabytek. Może nim być dowolny przedmiot użytkowy, jak np.: kubek, guzik, stary bilet autobusowy, maszyna do pisania lub szycia, moneta, rzeźba, biżuteria, butelka, mebel, parasol, ubiór albo dokument z domowego archiwum. Do konkursu dopuszcza się reprodukcje i skany obiektów płaskich takich jak: fotografie, karty pocztowe, dokumenty, itp. Dobór przedmiotów uznanych za zabytki, aranżacja, oświetlenie, tło oraz zastosowana technika fotografii są dowolne. Przedmiot w całości powinien być ostry na zdjęciu. Każdy uczestnik może nadesłać od 1 do 15 pojedyńczych   zdjęć prac lub od 1 do 3 zestawów, składających się maksymalnie z 5 zdjęć, które będzie traktowane jako jedna praca.
 
Wymogi konkursowe: Nadesłane prace w postaci cyfrowej muszą spełniać następujące warunki, tj. rozdzielczość obrazu nie mniejsza niż 2400x3600 pikseli oraz nie większa niż 4000x6000 pikseli, format zapisu: JPG.

Przykłady prac z wcześniejszych edycji konkursu dostępne są na stronie: 
http://www.palac.olsztyn.pl/wirtualne-muzeum.html

Zapraszamy do udziału w konkursie. Więcej informacji na jego temat na stronie Pałacu Młodzieży:  http://www.palac.olsztyn.pl/regulamin-v-go-wojewodzkiego-konkursu-fotograficznego-pt-moj-zabytek.html

Wszelkich informacji, wskazówek i wyjaśnień udziela pani Beata Czajkowska. Do niej też prosimy dostarczać wykonane w formie elektronicznej zdjęcia, najlepiej do 30 marca 2018 r.


Dzień Walentego w naszej szkole

W dniach od 12 do 14 lutego, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Pocztę Walentynkową. W tych dniach do specjalnej skrzynki uczniowie wrzucali własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami, każda kartka podpisana imieniem, nazwiskiem i klasą adresata trafiła w środę 14 lutego do odbiorców. Emocji związanych z doręczaniem i otrzymaniem kartek nie sposób wyrazić słowami…
Dodatkowo każda klasa wspólnie ze swoim wychowawcą przygotowała w ramach „Roku dla Niepodległej” Walentynkę wraz z życzeniami dla Polski. Kartki przyozdobiły gazetkę oraz okna szkoły.

Karnawał u "Maluchów"

W karnawale, czasie przepełnionym muzyką i zabawą, ważnym elementem są bale karnawałowe… Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, dostarczający wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole dnia 09.02.2018r.  Tego dnia  już od rana w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Uczniowiek klas 0-III przebrani byli za  bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, rycerzy, sportowców, policjantów.
Tego dnia pięknie przebrani uczniowie mogli bawić się przy muzyce i uczestniczyć w różnych zabawach i konkursach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Karnawał zakończyła zabawa z balonami. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz za przygotowanie poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok!
 

Rekrutacja 2018/2019

Drodzy rodzice!
W zakładce "DLA RODZICA" dostępne są terminy  postępowania rekrutacyjnego  oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.

SREBRNY MEDAL XIV TURNIEJU NOWOROCZNEGO "ORLIK CUP 2018
w piłce nożnej dziewcząt

19 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbył się XIV Turniej Noworoczny "ORLIK CUP 2018" w piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2002 i młodsze. Turniej otworzyły przedstawicielki: Starostwa Powiatowego w Działdowie Pani Magdalena Anczykowska, Przewodnicząca  Rady Powiatu Działdowskiego oraz Gminy Działdowo Pani Danuta Smereczyńska, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Gminy Działdowo. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów: Gimnazjum im. 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich w Szydłowie,Szkoła Podstawowa Nr 4 w Ostródzie, Szkoła Podstawowa w Baboszewie, Szkoła Podstawowa w Wiśniewie, Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu, Szkoła Podsatwowa im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie oraz dwa zespoły Szkoły Podsatwowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie. Rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym".

Najlepsza Zawodniczka Zespołu:

Anna Jędrzejak - SP Baboszewo
Marta Gola - SP Wiśniewo
Dominika Dreszler - SP Burkat II
Agnieszka Grochalska - SP Durąg
Paulina Obudzińska - Gim. Szydłowo
Martyna Dobrzyniecka - SP Dłutowo
Karolina Biema - SP Burkat I
Sandra Hudzik - SP 4 Ostróda
Wyróżnione zawodniczki otrzymały statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Najlepsza Bramkarka Turnieju:

Natalia Kilian - SP Burkat I

Najlepsza Strzelczyni Turnieju:

Olszewik Magda - SP 4 Ostróda

Najwszechstronniejsza Zawodniczka Turnieju:

Alicja Chaberska - SP Burkat I
Wyróżnione zawodniczki otrzymały statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Końcowa kolejność XIV Turnieju Noworocznego "ORLIK CUP 2018":

1. SP 4 Ostróda
2. SP im. Kazimierza Górskiego w Burkacie I
3. SP im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie
4. Gim im. 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich w Szydłowie
5. SP im. Żołnierza Polskiego w Durągu
6. SP im. Kazimierza Górskiego w Burkacie II
7. SP Wiśniewo
8. SP Baboszewo

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy, piłki, nagrody rzeczowe oraz zespoły za miejsca I-III otrzymały medale.
Wszystkie uczestniczki otrzymały breloczki do kluczy.

Sponsorzy XIV Turnieju Noworocznego "ORLIK CUP 2018"

Starostwo Powiatowe w Działdowie
Gmina Działdowo
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Działdowie
"Manada" - Gabriela i Jan Bartkowscy
"Al-Mar" - Alina Borowska i Marcin Lendzian
Fabryka Mebli "Promeko" - Joanna i Sławomir Kowalscy
Hurtownia Elektryczna "Elektri" - Wojciech Sobiech
Drogeria "Uroda" - Elżbieta i Piotr Dyrwal
"El-Rob" - Robert Rojewski
Sala Weselna "Korona" - Patryk Korona
Studio Grafiki i Reklamy - Kamil Budzyński
Sklep Spożywczy "Edyta" - Edyta i Ireneusz Gorczyńscy
Piekarnia "Bułka z Masłem - Katarzyna i Paweł Nowakowscy
Zakład Usług Kominiarskich - Łukasz Wiśniewski

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie i wkład w organizacjię XIV Turnieju Noworocznego "ORLIK CUP 2018" 
 

Dzień Babci i Dziadka w klasach 0-III

Dnia 17 stycznia 2018 roku klasy 0 – III Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Babcie i Dziadkowie bardzo licznie przybyli na uroczystość z okazji Ich święta. Dzieci recytowały wierszyki dla Babci i Dziadka, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Dziękowały za miłość, dobroć i serdeczną troskę. Gości przyjęto w pięknej kolorowej scenerii, gdzie na pierwszym planie widoczne były postacie Babci i Dziadka otoczone czerwonymi sercami oraz kwiatami. Uczniowie wraz z paniami złożyli Babciom i Dziadkom życzenia, zaśpiewali wspólnie 100 lat. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim najukochańszym Dziadkom laurki i kwiatki. Po pięknych życzeniach zaproszono gości na poczęstunek oraz wspólne zabawy. Babcie i Dziadkowie mogli uczestniczyć w zabawach oraz  różnych konkurencjach tj. który dziadek pierwszy przyszyje guzik, która babcia pierwsza zawiąże krawat itp. Wnuczki i wnuczęta zapraszały wszystkich do tańca. Czas spędzony na wspólnej zabawie minął bardzo szybko. Dzieci sprawiły wiele radości tak wspaniałym i ważnym gościom jakimi są Dziadkowie. Można było zauważyć niejedną łezkę w oku. To jeden z najwspanialszych dni w życiu każdej Babci i Dziadka. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Konkurs „Easy English” z Języka Angielskiego

      Na przełomie lutego i marca odbędzie się organizowany przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Górskiego w Burkacie konkurs z języka angielskiego "Easy English". Konkurs jest adresowany do Szkół Podstawowych Gminy Działdowo. Serdecznie zapraszamy.
      Szczegóły w linku poniżej.

Spotkanie uczniów z policjantem

      W dniu 18 stycznia odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji st. asp. Romanem Bugowskim w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Spotkanie odbyło się w trzech grupach wiekowych (klasy O – III sp., IV – VII sp. i II – III gim.), na których to uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych oraz o konsekwencjach nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Młodsi uczniowie zostali po raz kolejny poinformowani o tym, że nie można ufać obcym – nie rozmawiać z nimi, nie przyjmować słodyczy i nie otwierać drzwi, kiedy w domu nie ma osoby dorosłej.
      Mamy nadzieję, że spotkanie uświadomiło naszym uczniom w jaki sposób spędzić miło, ale bezpiecznie ferie.

Spotkanie rodziców z policjantem

      W dniu 17 stycznia zostało zorganizowane spotkanie dla rodziców uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KKP Działdowo asp. Mariusz Szybicki wygłosił prelekcje dotyczącą „Bezpiecznych Ferii”. Funkcjonariusz Policji przypomniał również zasady zachowania bezpiecznej drogi do szkoły i powrotu ze szkoły do domu oraz zasadach bezpieczeństwa przez dzieci i dorosłych w Ruchu Drogowym. St. sierż. Justyna Nowicka zapoznała rodziców ze zjawiskiem narkomanii wśród młodzieży w ramach programu prewencyjnego „Zanim będzie za późno…”. Przypomniała również rodzicom o odpowiedzialności nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Na koniec spotkania asp. Katarzyna Rogozińska przeprowadziła ankietę wśród rodziców, dotyczącą ewaluacji spotkania oraz propozycji tematów, jakie rodzice chcieliby poruszyć na następnym spotkaniu z funkcjonariuszami Policji.
    Dodatkowo Samorząd Uczniowski przygotował dla rodziców ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznych ferii oraz plakietki z napisem „STOP dopalaczom”.

Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Przedszkolnym

     Dnia 17 i 18 stycznia 2018roku gościliśmy w progach naszego przedszkola dostojnych gości Babcie i Dziadków. W środę odbyło się przedstawienie w wykonaniu grupy starszaków „Biedronek” , a w czwartek występowały maluszki „Pszczółki”.
       Dzieci w tym szczególnym dniu przywitały swoich ukochanych dziadków piosenką i tańcem. Wiersze były  kierowane zarówno do babci jak i do dziadka. Na koniec przedszkolaczki  wręczyły swoim gościom wspaniałe prezenty i zaprosiły na skromny poczęstunek. Na twarzy każdej babci i dziadka dało się zauważyć radość i wzruszenie z występu swoich pociech.
        

Bal karnawałowy w Punkcie Przedszkolnym

W dniu 11 stycznia 2018 roku odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Dzieci w tym dniu zamieniły się w różne bajkowe postacie. W trakcie balu odwiedził nas Mikołaj. Dzieci przywitały go piosenką i upominkami w zamian każdego przedszkolaka Mikołaj obdarował prezentem. Bal zakończył się smacznym poczęstunkiem i wystrzałem z konfetti.

"Solidarni z Aleppo"W przededniu Świąt Bożego Narodzenia  22 grudnia 2017r. przekazaliśmy środki finansowe w kwocie 1000,00 zł  na konto programu „Rodzina Rodzinie” Caritas Polska. Dziękujemy wszystkim za „Gest solidarności” na rzecz mieszkańców Aleppo.

Boże Narodzenie w Punkcie Przedszkolnym

W dniach 20 i 21 grudnia w grupie Pszczółek i Biedronek odbyło się Przedstawienie Bożonarodzeniowe dla rodziców. Przedszkolaki recytowały wiersze i wykonały  układy taneczne, a pięknymi kolędami i pastorałkami wprowadziły rodziców w czas zadumy i zbliżających się świąt. Po występach Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za pięknie przygotowany program i złozyła wszystkim życzenia świąteczne. Dzieci wręczyły rodzicom i gościom własnoręcznie wykonane pierniczki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

"Góra Grosza"

Pod koniec listopada 2017 Samorząd Uczniowski naszej szkoły już po raz kolejny przystąpił do akcji „Góra Grosza”, której celem było uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Do 2 stycznia nasi uczniowie zbierali do puszek monety, które po przeliczeniu zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom.
Nasza szkoła zebrała 219,81zł:

01 gr. - 2264szt.

02 gr. – 1536 szt.

05 gr. – 1295 szt.

10 gr. – 326 szt.

20 gr. – 158 szt.

50 gr. – 21 szt.

1 zł – 10 szt.

2 zł – 6 szt.

5 zł – 1 szt.
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się do akcji.

Boże Narodzenie w naszej szkole

       20 grudnia 2017r. w szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, które przygotowały: klasa trzecia szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Beaty Siergiej i klasy trzecie gimnazjum pod kierunkiem Pani Alicji Dobrosielskiej i Pana Grzegorza Efczyńskiego.
   Młodsi uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który wprowadził społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Natomiast gimnazjaliści swoim występem pod tytułem „Poszaleli anieli’ w niekonwencjonalny sposób przybliżyli swoim kolegom wydarzenia z Betlejem z przed dwóch tysięcy lat. Pani Ewelina Rogozińska wraz ze swoimi wychowankami z oddziału zerowego przygotowała własny program artystyczny, w którym dzieci pokazały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, śpiewając pastorałki i kolędy, recytowały wierszyki związane z tematyką bożonarodzeniową.
    Nauczycielka języka angielskiego Pani Justyna Antczak wręczyła nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie na najpiękniejszą kartę świąteczną z życzeniami w języku angielskim.
     Na jasełka licznie przybyli rodzice. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Odczytała również życzenia, które nadeszły do naszej szkoły z zaprzyjaźnionych szkół i instytucji współpracujących z nasza szkołą.
    Następnie uczniowie z wychowawcami spotkali się na wigiliach klasowych. Przepiękne świąteczne dekoracje, które uświetniły występy przygotowała Pani Joanna Jarzynka – Chmielewska.

Pomagamy mieszkańcom Aleppo poprzez udział w Programie „Rodzina Rodzinie”