Złoto chołopców U-10 w Gminnym "TYMBARKU"!

      Nasi najmłodsi piłkarze pozazdrościli starszym kolegom sukcesów i wygrali Gminny Turniej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU", który odbył się 11 października w Uzdowie. W tej kategorii wystąpiły cztery zespoły Gminy Działdowo, tj. SP Uzdowo, SP Klęczkowo, SP Sławkowo i SP Burkat. Reprezentacja naszej szkoły pokonała w zaciętym spotkaniu gospodarzy, SP Uzdowo 5:4 (bramki zdsobyli 4 x bartek Psiuk oraz Mateusz Roguszczak), następnie pokonali SP Sławkowo 5:0 (bramki strzelili 2 x Karol Ossowski, 2 x Bartek Psiuk oraz Patryk Kowalski) i w ostatnim spotkaniu pokonali 5:1 SP Klęczkowo (bramki zdobył Bartek Psiuk).
    Nasi młodzi adepci futbolu zwycięzyli we wszystkich spotkaniach i wygrywając cały turniej będą reprezentowali Gminę Działdowo w rogrywkach powiatowych. Na słowa uznania zasługuje Oliwia Szlachetka, która jako jedyna dziewczynka grała w tej kategorii z chłopcami i została Najlepszym Bramkarzem Turnieju! GRATULUJEMY!
      Zagraliśmy w skłądzie: Oliwia Szlachetka, Bartosz Psiuk, Karol Ossowski, Patryk Kowalski, Bartosz Pauba, Mateusz Roguszczak, Szymon Tworek.

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców

9 października odbyły się w Lidzbarku Mistrzostwa Powiatu Działdowskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej "Piłka Nożna Chłopców". W turnieju udział wzięło 11 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasi chłopcy w pierwszym meczu pokonali Gimnazjum Rybno 1:0, nastepnie SP Nr 1 Działdowo 1:0, 2:1 SP Nr 2 Działdowo i 1:0 SP Narzym. w Półfinale zagrali z SP Nr 2 Lidzbark, gdzie padł remis 1:1 i o awansie do finału decydowały rzuty karne. W nich nasza druzyna okazała się lepsza i w finale zagraliśmy ponownie z SP nr 2 Działdowo. Spotkanie finało przebiegało pod znakiem walki od początku do końca, gdzie zarówno jedna jak i druga drużyna chciała wygrać, jednak spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2 i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Te niestety lepiej wykonywali przeciwnicy, co ostyatecznie dało nam drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Zagraliśmy w składzie: Stolarczyk Kordian, Czajkowski Kacper, Ostrowski Igor, Kowalski Igor, Tomaszewski Hubert, Karczewski Kacper, Trybuła Maciej, Zieliński Gracjan, Gawenda Dominik, Szczotka Karol. 

Europejski Tydzień Sportu w Uzdowie

      27 września w Uzdowie odbył się organizowany przez mieszkańców Gminny Turniej Piłki Nożnej dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy Działdowo z rocznika 2004 i młodsi. W kategorii dziewcząt wystartowały trzy zespoły z SP Uzdowo, SP Sławkowo i SP Burkat, natomiast w kategorii chłopców wystartowało 5 zespołów z SP Uzdowo, SP Petrykozy, SP Księży Dwór, SP Burkat oraz SP Sławkowo.
   W kategorii dziewcząt nasze piłkarki okazały się bezkonkurencyjne pokonując odpowiednio SP Uzdowo 8:0 oraz SP Sławkowo 5:0. W kategorii chłopców nasi piłkarze również stanęli na wysokości zadania i zanotowali komplet zwycięstw pokonując odpowiednio SP księży Dwór 4:0, SP Uzdowo 4:0, SP Sławkowo 17:0 oraz SP Petrykozy 3:1.
   Najskuteczniejszą zawodniczką została Karina Kruszewska w kategorii dziewcząt a wśród chłopców Hubert Tomaszewski. Natomiast najwszechstroinniejszą zawodniczką została Dżesika Gutowska.
      Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom wyników i wyróżnień indywidualnych.

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożne dziewcząt

      5 października odbyły się w Dłutowie Mistrzostwa Powiatu Działdowskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej "Piłka Nożna Dziewcząt". W turnieju udział wzięło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasze dziewczęta w pierwszym meczu pokonały Gimnazjum Gródki 5:0, SP Niechłonin 8:0 oraz zanotowały remis 0:0 z Narzymiem. w Półfinale spotkały się z SP Nr 2 Lidzbark wygrywając bezapelacyjnie 5:1. W ostatnim finałowym spotkaniu dziewczęta do ostatnich sekund walczyły o zwycięstwo i mimo sporej przewagi nie zdołały zdobyć bramki i w wyniku bezbramkowego remisu o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Te niestety lepiej wykonywały przeciwniczki, co ostyatecznie dało nam drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
      Nasz zespół zagrał w składzie: Markowska Roksana, Kruszewska Karina, Gromke Aleksandra, Gmurczyk Zuzanna, Gutowska Dżesika, Dreszler Dominika, Kowalkowska Julia, Zbirowska Klaudia, Koczkodon Zuzanna, Zawalich Kamila, Stachowiak Zuzanna.

Warsztaty przyrodniczo - historyczne w ZSZ Iłowo

      W dniach 21.09 i 22.09 br. odbyły się warsztaty przyrodniczo-historyczne zorganizowane przez Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej. W warsztatach mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół z terenu powiatu działdowskiego. Warsztaty odbyły się dzięki finansowemu wsparciu powiatu działdowskiego. Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klas VIII i VI pod opieką Witolda Kuskowskiego.

      Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych przez uczniów i nauczycieli klas leśnych Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie. Uczestnicy podzieleni na grupy oglądali filmy o tematyce przyrodniczej, uczyli się rozpoznawania zwierząt po wydawanych głosach, porożach i tropach oraz odbywali zajęcia w klasie przyrodniczej gdzie rozpoznawali pospolite gatunki drzew i krzewów oraz szkodniki tychże roślin. Wieczór zakończyło wspólne ognisko na którym uczniowie śpiewali przygotowane przez siebie piosenki.
      Drugiego dnia uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy. Jedna odbywała zajęcia historyczne, podczas których przewodnikiem był Pan Marian Odachowski. Odwiedziliśmy pomnik pomordowanych w lesie białuckim, linię obrony Mławy z II wojny światowej oraz cmentarz żołnierzy niemieckich z I wojny światowej na Mławce. Witold Kuskowski opowiedział o szczególnym położeniu zwiedzanych terenów na pograniczu Mazowsza (Nizina Mazowiecka, Wysoczyzna Mławska) i Mazur.

      Druga grupa w tym samym czasie odbywała zajęcia przyrodnicze w Nadleśnictwie Dwukoły. Tutaj zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna pracowała na  ścieżce edukacyjnej a druga powędrowała do rezerwatu przyrody „Dębowa Góra”. Poznaliśmy typ lasu Grąd z jego charakterystycznymi gatunkami drzew krzewów i roślin zielnych oraz prowadzoną przez leśników ochroną czynną lasów. Zajęcia z uczniami prowadzili pracownicy Nadleśnictwa Dwukoły. Potem nastąpiła wymiana grup tak, że każda grupa miała wszystkie typy zajęć.

      Po powrocie z zajęć odbył się konkurs wiedzy z wiadomości i umiejętności zdobytych podczas zajęć. Z każdej szkoły wyłoniono najlepszego uczestnika. Z naszej szkoły zwycięzcą została Aleksandra Gromke. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie. Upominki wręczali Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Magdalena Anczykowska, Radny Powiatu Pan Paweł Rutkowski i Prezes DCEE Pani Urszula Cieślińska.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    3 września o godz. 8.00 zabrzmiał szkolny dzwonek, który obwieścił całej społeczności szkolnej rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. W naszej szkole był to dzień bardzo uroczysty. Rozpoczął się on od uczestnictwa we mszy św., którą odprawił ks. proboszcz Krzysztof Rynkowski. Uczestniczący w nabożeństwie uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i licznie zgromadzeni rodzice w skupieniu wysłuchali pouczających i skłaniających do refleksji słów ks. Krzysztofa.
       Dalsza część inauguracji nowego roku szkolnego odbyła się na terenie szkoły. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Małgorzata Lorkowska, która serdecznie przywitała po wakacyjnej przerwie wszystkich uczniów i nauczycieli, a najgoręcej witała tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły. Pani Dyrektor wyraziła również swoją wdzięczność dla rodziców, którzy w tak licznym gronie wzięli udział w naszej szkolnej uroczystości.
      Inaugurację rozpoczęcia nowego roku szkolnego w naszej szkole uświetnili swoją obecnością goście w osobie Pana Wójta Gminy Działdowo Pawła Cieślińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Działdowo, Pana Mirosława Zielińskiego, radnej Pani Krystyny Wasiak i Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Andrzeja Gromke.
      Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby zapoznać się z planem lekcji na nowy rok szkolny, nie obyło się też bez wspomnień z minionych wakacji.
      Nowy rok szkolny to nowe wyzwania i nowe zadania nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli, bo jak twierdził Witold Gombrowicz : „Bez uczniów nie byłoby szkoły, a bez szkoły – nauczycieli.”

Półkolonie Robolab w Burkacie

W ostatnim tygodniu sierpnia tj. od 27.08 do 31.08 odbyły się w naszej szkole półkolonie poświęcone programowaniu w ramach programu "Akademia Bystrzaków". Więcej informacji oraz zdjęcia znajdują się w zakładce AKADEMIA BYSTRZAKÓW. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 nastąpi 3 września o godzinie 8.00. Odjazdy autobusów ze szkoły ok. 10.30.

Stypendium 2018/2019

W zakładce "DLA RODZICA" dostepne są informacje i dokumenty niezbędne do otrzymania stypendium na rok szkolny 2018/2019.

Wyprawka 2018/2019

W zakładce "DLA RODZICA" dostepne są wyprawki dla grup przedszkolnych, oddziału "O" oraz klas I - III Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie.
Zapraszamy do zapoznania się.
Tutaj wpisz swój tekst...

Copyright Nazwa.pl