"OTWARTA FIRMA" w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017

III miejsce w Finale Wojewódzkim "Moje Boisko - Orlik 2012"

      6 listopada w Miłkach koło Giżycka odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012". Nasze piłkarki w skladzie Roksana Markowska, Kamila Zawalich, Dominika Dreszler, Martyna Gmurczyk, Zuzanna Gmurczyk, Aleksandra Gromke, Karina Kruszewska. Zuzanna Koczkodon, Julia Kowalkowska, Klaudia Zbirowska, Zuzanna Stachowiak, Dżesika Gutowska zdołały wywalczyć BRĄZOWE MEDALE. Ogromne brawa!!!

Dzień Postaci z Bajek

     W  pochmurny, listopadowy  dzień (5.XI.18) nasze  buzie  rozweseliła  wizyta  ulubionych  pań  z  Gminnej  Biblioteki Publicznej  w  Burkacie. Pani  Ola i  pani  Ania przybyły  do  nas   na  magicznej " miotle"  w  bajecznych  strojach  czarownic. Nasze  spotkanie  rozpoczęło  się  bardzo  wesołą  zabawą "Powitanką". Po  zabawie pani  Ania  przeczytała  nam bajkę  pt. "Jaś  i  Małgosia". Następnie  rozwiązywaliśmy bajkowe zagadki, których  bohaterami  byli  m.in. Pinokio, Czerwony  Kapturek i  oczywiście  Jaś  i  Małgosia. Na  szczęście  wszystkie  zagadki udało  się  nam  rozwiązać śpiewająco. W  nagrodę  każdy  przedszkolak otrzymał  od  wesołych  czarownic  słodką  nagrodę. Dziękujemy za  mile  spędzony  czas  i  liczymy  na  kolejne , tak  fantastyczne  spotkania  z  paniami.

Mistrzostwa Powiatu "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" U-10 chłopcy

     W piątek 31 października nasi chłopcy z rocznika 2009-2010 wywalczyli 2 miesce w eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego turnieju "Z podwórka na stadion",które odbyły się w Koszelewach! Gratulujemy!
     Wystąpiliśmy w skladzie: Oliwia Szlachetka, Mateusz Roguszczak, Miłosz Mordarski, Patryk Kowalski, Krystian Kamiński, Szymon Tworek, Bartosz Pauba, Karol Ossowski, Bartosz Psiuk. 

PAMIĘTAMY O BOHATERACH

     W poniedziałek 29 października uczniowie klas VIII i III gimnazjalnej naszej szkoły pojechali  pod opieką Joanny Jarzynki-Chmielewskiej, Beaty Krauze i Grzegorza Efczyńskiego na cmentarz ofiar II wojny światowej w Komornikach. Uczniowie uporządkowali teren cmentarza przed zbliżającym się Świętem Zmarłych.

     Natomiast  w środę 31 października na cmentarz pod opieką Alicji Dobrosielskiej i Joanny Jarzynki-Chmielewskiej udały się delegacje klas IV-VIII i III gimnazjalnej. Uczniowie zapalili na grobach poległych znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem ofiar faszyzmu.

Festiwal Piosenki Patriotycznej

      Dnia 25 października 2018r. w Przedszkolu Niepublicznym „U MISIA” w Działdowie odbył się „Festiwal Piosenki Patriotycznej”, w którym brało udział pięć zespołów i sześć solistów. Dzieciaki z Oddziału Zerowego Naszej Szkoły brały udział w kategorii zespoły, przepięknie śpiewając wywalczyły sobie I miejsce (Oskar Bandachowski, Vanessa Bastek, Natalia Łożyńska, Maria Spychalska, Zofia Szymańska). Dzieci otrzymały nagrody, dyplomy, medale oraz puchar. Gościem honorowym był burmistrz Miasta Działdowo Pan Grzegorz Mrowiński. Był to wspaniały dzień zarówno dla dzieci, dla nas oraz rodziców dzieci. Gratulacje dla uczestników.

Filharmonia w przedszkolu

     Dzień 24 października rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu  od spotkania z muzykami z olsztyńskiej filharmonii. Muzycy jak zwykle zabrali nas w świat bajek, ale tym razem był to szczególny dzień. Obchodziliśmy urodziny " Kubusia Puchatka " ulubionego bohatera dzieci, który skończył 92 lata. Z tej okazji odbył się w naszym przedszkolu koncert poświęcony misiowi i jego przyjaciołom. Podczas koncertu wzięliśmy udział w zabawie ruchowej, rozwiązywaliśmy zagadki , śpiewaliśmy piosenki. Mieliśmy okazję poznać kolejne instrumenty , tym razem była to gitara na której muzyk wydawał piękne dźwięki.
     Spotkania z filharmonią  są bardzo niezwykłe , pełne energii i radości. Uśmiech nie znikał z twarzy naszych przedszkolaków , gdy słyszeli piosenki  z bajek dobrze im znanych. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Zbiórka zniczy

      Z uwagi na nadchodzący dzień Wszystkich Świętych Szkolny Klub Wolontariuszy zorganizował zbiórkę zniczy, które zostaną zapalone na grobach Cmentarza Ofiar II Wojny Światowej w Komornikach. Jest to bardzo budujące, że tak wiele uczniów chętnie włączyło  się w tak cenną inicjatywę. Wszystkim DZIĘKUJEMY!

XVIII Dzień Papieski „Promieniowanie Ojcostwa”

      24 października uczniowie naszej Szkoły zgromadzili się na uroczystym apelu z okazji XVIII Dnia Papieskiego. Myślą przewodnią tegorocznego Dnia Papieskiego był tytuł dramatu Karola Wojtyły – „Promieniowanie Ojcostwa”. Apel nawiązywał w swej treści do słów Jana Paweł II, który wskazywał w swoim nauczaniu na niezwykle istotną rolę ojcostwa w życiu dziecka. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny w oparciu o tekst Św. Jana Pawła II. W skupieniu i ciszy przypomnieliśmy sobie niektóre fakty z jego życia: dzień narodzin, podróże ze studentami, wybór na Stolicę Piotrową. Montaż słowno – muzyczny przygotowali, pod kierunkiem p. Joanny Jarzynka-Chmielewskiej i p. Grzegorz Wadeckiego uczniowie z klasy VI, VII i VIII.

Pasowanie na przedszkolaka

     Dnia 25 października w naszym przedszkolu odbyło się "Pasowanie  na przedszkolaka" to pierwsza uroczystość w życiu dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale maluszki trzymały się dzielnie. Z uśmiechem na twarzy recytowały wiersze, śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości  gromkie brawa. 
      Pani Dyrektor Małgorzata Lorkowska za pomocą "czarodziejskiego ołówka"' dokonała uroczystego "Aktu pasowania".Nie zabrakło słodkich upominków, prezentów oraz dyplomów dla każdego  przedszkolaka. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

       24.10.2018 odbył się w naszej szkole „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. W tym dniu uczniowie z klas I – III przynieśli do szkoły Słodziaki, a na jednej z lekcji uczniowie z Samorządu Uczniowskiego czytali dzieciom książę „Gang Słodziaków”. W tym dniu dzieci mogły się dowiedzieć, dlaczego ważne jest czytanie i jaką role odgrywa w naszym życiu.

       Ponadto odbyły się warsztaty plastyczne, na których to dzieci rozwiązywali rebusy, robili wykreślanki oraz rysowali swoje ulubione Słodziaki. Zachęcamy wszystkich rodziców do czytania swoim dzieciom książek.

                                                                                                                                                                                Samorząd Uczniowski

"Drogowy zawrót głowy" w przedszkolu

     Dnia 22 października 2018 r. nasze przedszkole odwiedzili po raz pierwszy w tym roku szkolnym aktorzy ze studia artystycznego "Akada" z Suwałk. Artyści wcielili się w role m.in. elfa i Krysi w przedstawieniu pt. "Drogowy zawrót głowy". Przedstawienie obejrzały dzieci z przedszkola oraz dzieci z oddziału "0" w Burkacie. Przedszkolaki brały aktywny udział w trakcie spektaklu odpowiadając na pytania aktorów dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez drogę, znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej i wykazały się dużą wiedzą. Chętne dzieci pomagały również aktorom na scenie. Całemu przedstawieniu towarzyszył głośny śmiech i brawa dzieci. Czekamy na kolejne spotkanie.

Barwy wolontariatu- Nocka Wolontariusza

      W dniach 19-20  października 2018r. w ZS nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie odbyła się Nocka Wolontariuszy zorganizowana przez Działdowskie Centrum Caritas, w której brały udział nasze uczennice. Nocka zaczęła się o godz. 17:00 w piątek wspólną kolacją, po jedzeniu ks. prałat Daniel Adamowicz Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej przywitał wszystkich  uczestników i zachęcił do pracy w wolontariacie. Następnie realizowane były warsztaty muzyczne prowadzone przez p. Jacka Beszczyńskiego oraz  warsztaty plastyczne, które prowadziły nasze uczennice z opiekunem p. Joanną Jarzynka-Chmielewską. Oprócz warsztatów uczniowie grali w piłkę i inne zabawy na sali gimnastycznej. Po wysiłku fizycznym i plastycznym, przyszedł czas na karaoke i wspólny śpiew. Obejrzeliśmy wspólnie film, około godziny czwartej nad ranem całą szkołę ogarnęła błoga cisza. A później już tylko odsypianie nieprzespanej nocy w domu.

Wolontariusze naszej szkoły na uroczystości 20-lecia działalności Działdowskiego Centrum Caritas

      18 października 2018r. odbyły się uroczystości związane z 20-lecia działalności Działdowskiego Centrum Caritas, w których wzięli udział nasi uczniowie. Uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Biskup Wiesław Śmigiel w swojej homilii wyraził wdzięczność wobec wszystkich, którzy angażują się w dzieła miłosierdzia, zwłaszcza jako wolontariusze. Po Eucharystii uczestnicy jubileuszowych obchodów spotkali się w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Działdowie, gdzie wręczono podziękowania osobom i instytucjom wspierającym działalność Caritas. Takie podziękowania otrzymała również nasza szkoła.

Awans do Finału Wojewódzkiego!

        17 października w Ostródzie najstarsze dziewczęta nie miały sobie równych w Mistrzostwach Rejonu IV W-M SZS "Moje Boisko-Orlik 2012" w piłce nożnej pokonując ZS Bielice 4:1 (2 x Karina Kruszewska, 1 x Martyna Gmurczyk i 1 x Dominika Dreszler), SP 4 Ostróda 3:2 (po jednej bramce Martyna Gmurczyk, Aleksandra Gromke i Karina Kruszewska) oraz 4:1 SP Dłutowo (4 x Karina Kruszewska) awansowalismy do Finalu Wojewódzkiego!GRATULACJE!!!

Projekt ,,Senior świeci przykładem”

     14 października z okazji obchodów XVIII Dnia Papieskiego w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Burkacie zbierane były środki na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz rozdawane były opaski odblaskowe dla osób starszych w ramach projektu ,,Senior świeci przykładem”. W akcję zaangażowały się uczennice: Joanna Kłosowska, Julia Kowalkowska, Gutowska Dżesika, Dominika Dreszler, Aleksandra Gromke, Zuzanna Stachowiak, Sandra Markowska, Zuzanna Gmurczyk. Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom.

Złoto chołopców U-10 w Gminnym "TYMBARKU"!

      Nasi najmłodsi piłkarze pozazdrościli starszym kolegom sukcesów i wygrali Gminny Turniej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU", który odbył się 11 października w Uzdowie. W tej kategorii wystąpiły cztery zespoły Gminy Działdowo, tj. SP Uzdowo, SP Klęczkowo, SP Sławkowo i SP Burkat. Reprezentacja naszej szkoły pokonała w zaciętym spotkaniu gospodarzy, SP Uzdowo 5:4 (bramki zdsobyli 4 x Bartek Psiuk oraz Mateusz Roguszczak), następnie pokonali SP Sławkowo 5:0 (bramki strzelili 2 x Karol Ossowski, 2 x Bartek Psiuk oraz Patryk Kowalski) i w ostatnim spotkaniu pokonali 5:1 SP Klęczkowo (bramki zdobył Bartek Psiuk).
    Nasi młodzi adepci futbolu zwycięzyli we wszystkich spotkaniach i wygrywając cały turniej będą reprezentowali Gminę Działdowo w rogrywkach powiatowych. Na słowa uznania zasługuje Oliwia Szlachetka, która jako jedyna dziewczynka grała w tej kategorii z chłopcami i została Najlepszym Bramkarzem Turnieju! GRATULUJEMY!
      Zagraliśmy w skłądzie: Oliwia Szlachetka, Bartosz Psiuk, Karol Ossowski, Patryk Kowalski, Bartosz Pauba, Mateusz Roguszczak, Szymon Tworek.

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców

      9 października odbyły się w Lidzbarku Mistrzostwa Powiatu Działdowskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej "Piłka Nożna Chłopców". W turnieju udział wzięło 11 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasi chłopcy w pierwszym meczu pokonali Gimnazjum Rybno 1:0, nastepnie SP Nr 1 Działdowo 1:0, 2:1 SP Nr 2 Działdowo i 1:0 SP Narzym. w Półfinale zagrali z SP Nr 2 Lidzbark, gdzie padł remis 1:1 i o awansie do finału decydowały rzuty karne. W nich nasza druzyna okazała się lepsza i w finale zagraliśmy ponownie z SP nr 2 Działdowo. Spotkanie finało przebiegało pod znakiem walki od początku do końca, gdzie zarówno jedna jak i druga drużyna chciała wygrać, jednak spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2 i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Te niestety lepiej wykonywali przeciwnicy, co ostyatecznie dało nam drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
      Zagraliśmy w składzie: Stolarczyk Kordian, Czajkowski Kacper, Ostrowski Igor, Kowalski Igor, Tomaszewski Hubert, Karczewski Kacper, Trybuła Maciej, Zieliński Gracjan, Gawenda Dominik, Szczotka Karol. 

Piękna Nasza Polska Cała

     W piękny jesienny poranek 9 października nasza przedszkolna gromadka wybrała się na wycieczkę do Działdowa w ramach realizacji zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Swoją wizytę w naszej Małej ojczyźnie rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Krzyżackiego. Pani przewodnik oprowadziła nas po tajemniczych komnatach. Dowiedzieliśmy się jak żyli rycerze w dawnych czasach, w co się ubierali, jak zdobywali pożywienie i w jakich strojach walczyli. Następnie przeszliśmy do Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego, które mieści się w Ratuszu Miejskim. Tam pan przewodnik opowiedział nam ciekawe historie związane z dawnymi czasami. Mogliśmy zobaczyć dawne monety i podświetlaną mapę dawnej Polski . Chętne przedszkolaczki przymierzały zbroję rycerską jak również szukały ukrytych skarbów. To była dla nas bardzo ciekawa i pełna historycznej wiedzy wycieczka

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt

      5 października odbyły się w Dłutowie Mistrzostwa Powiatu Działdowskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej "Piłka Nożna Dziewcząt". W turnieju udział wzięło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasze dziewczęta w pierwszym meczu pokonały Gimnazjum Gródki 5:0, SP Niechłonin 8:0 oraz zanotowały remis 0:0 z Narzymiem. w Półfinale spotkały się z SP Nr 2 Lidzbark wygrywając bezapelacyjnie 5:1. W ostatnim finałowym spotkaniu dziewczęta do ostatnich sekund walczyły o zwycięstwo i mimo sporej przewagi nie zdołały zdobyć bramki i w wyniku bezbramkowego remisu o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Te niestety lepiej wykonywały przeciwniczki, co ostyatecznie dało nam drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
      Nasz zespół zagrał w składzie: Markowska Roksana, Kruszewska Karina, Gromke Aleksandra, Gmurczyk Zuzanna, Gutowska Dżesika, Dreszler Dominika, Kowalkowska Julia, Zbirowska Klaudia, Koczkodon Zuzanna, Zawalich Kamila, Stachowiak Zuzanna.

Światowy Dzień Uśmiechu

     Dnia 5.10.2018 r. obchodzony był w naszej szkole przez uczniów klas 0-3 „Światowy Dzień Uśmiechu”.  W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do szkoły na swoich twarzach szeroki uśmiech, a nauczycielki postarały się, aby gościł on na nich przez cały dzień. Zajęcia rozpoczęliśmy krótką pogadanką na temat historii powstania święta. Wspólnie omówiliśmy też funkcje śmiechu, a także pozytywne aspekty śmiechu na zdrowie i urodę człowieka.
     Dzieci podczas wspólnych zajęć uczyły się rozpoznawać i określać stany emocjonalne. Nie zabrakło również gimnastyki buzi i języka, wspólnego rozśmieszania się oraz wielu innych aktywności, które kończyły się śmiechem. Dzieci wzięły również udział w konkursie, który polegał na zaprezentowaniu pięknego uśmiechu po zjedzeniu plasterka cytryny. Następnie w radosnych humorach i uśmiechach na twarzach bawiły się wspólnie przy wesołej muzyce. Kolejnym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej, która odzwierciedlała aktualny stan emocjonalny uczniów. Był to naprawdę wesoły dzień, w trakcie którego na dziecięcych twarzach gościł szeroki uśmiech, którym zarażały wszystkich wokół. Dlatego też „Światowy Dzień Uśmiechu” powinniśmy obchodzić obowiązkowo, a najlepiej świętowanie przedłużyć na cały rok.

"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji."

     Te słowa powiedziała kiedyś słynna polska pisarka Maria Dąbrowska i zgodnie z tą ideą w naszej szkole 4 października 2018 r. odbył się już po raz drugi Konkurs Głośnego Czytania, w który udział wzięli uczniowie kl. II – VIII szkoły podstawowej. Młodzi miłośnicy literatury samodzielnie wybierali fragmenty książek, które prezentowali podczas konkursu, a ich umiejętności czytelnicze oceniała komisja w składzie: Pani Ewa Chylińska, pani Karolina Karpińska i Pani Ewelina Rogozińska.

Laureaci konkursu:

W kategorii kl. II-IV

I miejsce -  Szymon Tworek 

II miejsce – Nikola Kamińska

III miejsce – Bartosz Psiuk

W kategorii kl. V – VIII

I miejsce – Sandra Markowska

II miejsce – Paweł Gutowski

III miejsce – Maja Elke

     Wszystkim uczestnikom konkursu na szkolnym apelu pani dyrektor Małgorzata Lorkowska wręczyła dyplomy, a laureatów konkursu pani dyrektor wyróżniła nagrodami. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali  statuetki z tytułem Szkolnego Mistrza Głośnego Czytania.

     Mamy nadzieję, że młodzi miłośnicy literatury zarażą swoją pasją pozostałych uczniów naszej szkoły i czytanie książek będzie dla nich prawdziwą przyjemnością i wielką przygodą z literaturą. 

Bezpieczny pies = Bezpieczne dziecko

   W dniu 3 października 2018r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z  udziałem psa w ramach programu „ Bezpieczny pies=Bezpieczne dziecko”. Dzięki  temu promowałyśmy działania profilaktyczne takie jak zapobieganie sytuacjom ryzykownym  z udziałem psa i dzieci poprzez wskazywanie prawidłowych zachowań i działań. Nasze przedszkolaki dowiedziały się też, jak zareagować w sytuacji napotkanego obcego  psa oraz co znaczą sygnały wysłane przez psa.
     Zajęcia prowadziła Pani Anna Świątecka- dogoterapeutka, trener  oraz miłośniczka psów. W zajęciach wziął udział pies Gratka – rasy samojed, który zaprezentował kilka sztuczek, szczekanie na komendę, podskakiwanie proszenie o karmę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie.
     Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie.

Europejski Tydzień Sportu w Uzdowie

      27 września w Uzdowie odbył się organizowany przez mieszkańców Gminny Turniej Piłki Nożnej dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy Działdowo z rocznika 2004 i młodsi. W kategorii dziewcząt wystartowały trzy zespoły z SP Uzdowo, SP Sławkowo i SP Burkat, natomiast w kategorii chłopców wystartowało 5 zespołów z SP Uzdowo, SP Petrykozy, SP Księży Dwór, SP Burkat oraz SP Sławkowo.
   W kategorii dziewcząt nasze piłkarki okazały się bezkonkurencyjne pokonując odpowiednio SP Uzdowo 8:0 oraz SP Sławkowo 5:0. W kategorii chłopców nasi piłkarze również stanęli na wysokości zadania i zanotowali komplet zwycięstw pokonując odpowiednio SP Księży Dwór 4:0, SP Uzdowo 4:0, SP Sławkowo 17:0 oraz SP Petrykozy 3:1.
   Najskuteczniejszą zawodniczką została Karina Kruszewska w kategorii dziewcząt a wśród chłopców Hubert Tomaszewski. Natomiast najwszechstronniejszą zawodniczką została Dżesika Gutowska.
      Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom wyników i wyróżnień indywidualnych.

Święto Pieczonego Ziemniaka

      W środę 26 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły klas 0-III wraz z opiekunami pojechali do Farmy Noego RIKO w Kiełpinach. Celem wycieczki były obchody "Święta Pieczonego Ziemniaka", integracja uczniów oraz pogłębianie zainteresowań przyrodniczych. Najpierw dzieci zwiedziły całą farmę. Duże zainteresowanie wzbudziły przede wszystkim konie, które były główną atrakcją dla uczniów. Każdy z uczestników wycieczki miał okazję przejechać się bryczką, oraz jeździć konno. Dzieci mogły nie tylko poobserwować z bliska, ale także pogłaskać i dokarmić kucyka. Następnie uczniowie wycieczki zostali zaproszeni na niecodzienną ucztę przy ognisku. Nie zabrakło też muzyki, śpiewu i pląsów wokół ogniska, a także zabaw z elementem rywalizacji.

Warsztaty przyrodniczo - historyczne w ZSZ Iłowo

      W dniach 21.09 i 22.09 br. odbyły się warsztaty przyrodniczo-historyczne zorganizowane przez Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej. W warsztatach mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół z terenu powiatu działdowskiego. Warsztaty odbyły się dzięki finansowemu wsparciu powiatu działdowskiego. Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klas VIII i VI pod opieką Witolda Kuskowskiego.

      Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych przez uczniów i nauczycieli klas leśnych Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie. Uczestnicy podzieleni na grupy oglądali filmy o tematyce przyrodniczej, uczyli się rozpoznawania zwierząt po wydawanych głosach, porożach i tropach oraz odbywali zajęcia w klasie przyrodniczej gdzie rozpoznawali pospolite gatunki drzew i krzewów oraz szkodniki tychże roślin. Wieczór zakończyło wspólne ognisko na którym uczniowie śpiewali przygotowane przez siebie piosenki.
      Drugiego dnia uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy. Jedna odbywała zajęcia historyczne, podczas których przewodnikiem był Pan Marian Odachowski. Odwiedziliśmy pomnik pomordowanych w lesie białuckim, linię obrony Mławy z II wojny światowej oraz cmentarz żołnierzy niemieckich z I wojny światowej na Mławce. Witold Kuskowski opowiedział o szczególnym położeniu zwiedzanych terenów na pograniczu Mazowsza (Nizina Mazowiecka, Wysoczyzna Mławska) i Mazur.

      Druga grupa w tym samym czasie odbywała zajęcia przyrodnicze w Nadleśnictwie Dwukoły. Tutaj zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna pracowała na  ścieżce edukacyjnej a druga powędrowała do rezerwatu przyrody „Dębowa Góra”. Poznaliśmy typ lasu Grąd z jego charakterystycznymi gatunkami drzew krzewów i roślin zielnych oraz prowadzoną przez leśników ochroną czynną lasów. Zajęcia z uczniami prowadzili pracownicy Nadleśnictwa Dwukoły. Potem nastąpiła wymiana grup tak, że każda grupa miała wszystkie typy zajęć.

      Po powrocie z zajęć odbył się konkurs wiedzy z wiadomości i umiejętności zdobytych podczas zajęć. Z każdej szkoły wyłoniono najlepszego uczestnika. Z naszej szkoły zwycięzcą została Aleksandra Gromke. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie. Upominki wręczali Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Magdalena Anczykowska, Radny Powiatu Pan Paweł Rutkowski i Prezes DCEE Pani Urszula Cieślińska.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      20 września 2018 r. obchodziliśmy w przedszkolu "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka", dlatego tego dnia przyszliśmy ubrani kolorowo. Święto wszystkich przedszkolaków rozpoczęliśmy od "Czarodziejskiego pyłku", którym zostały posypane dzieci, aby miały dobry humor i chęć do zabawy. Następnie z uśmiechem na twarzach przeszliśmy do skrzynki z niespodziankami, w której znajdowały się ukryte losy z tematami zabaw m.in. "Co potrafią przedszkolaki", "Smoczy korowód", "Kto złapie balon", "Głowa, ramiona, kolana, pięty...", "Taniec z balonami". Po udziale w zabawach przedszkolaki na pamiątkę obchodzonego święta otrzymały medale, kolorowe lizaki i wesołe kolorowanki. To był radosny dzień...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

14 września w naszej szkole odbyły się wybory do rady Samorządu Uczniowskiego oraz na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W komisji wyborczej zasiedli gospodarze klas.  W wyborach oddano 76 głosów. Na rok szkolny 2018/2019 powołano Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Przewodnicząca: Dobrosława Chylińska

Zastępca przewodniczącej: Klaudia Zbirowska

Skarbnik: Aleksander Zbrzyzny

Sekretarz: Michał Jarecki

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Ewa ChilińskaGratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Mały miś w świecie Wielkiej Literatury

     We wrześniu  przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przystąpiły do projektu „ Mały miś w świecie Wielkiej Literatury”. To ogólnopolski projekt , który rozwija czytelnictwo i współpracę między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma „Przedszkole ABC”. Jego autorem jest Aneta Konefał. Dnia 25.09.2018r do naszego przedszkola zawitał miś „Różyczka”. Za nim Miś wyruszy w podróż po domach naszych przedszkolaków zabierając ze sobą swój dziennik , przybył do nas pierwszy gość, który chciał się przywitać i oczywiście przeczytać bajkę naszym przedszkolaczkom i Różyczce.
    Odwiedziła nas pani Dyrektor Małgorzata Lorkowska , która przeczytała dzieciom bardzo ciekawą bajkę o „Zabawkach”. Pani Dyrektor zabrała nas w świat kolorowych zabawek, wróżek, księżniczek o których marzy każdy mały przedszkolak.
     Mamy nadzieję, że udział w projekcie uszczęśliwi naszych małych przedszkolaków i da wiele korzyści  a  przede wszystkim zachęci rodziców do czytania swoim pociechom oraz do możliwości miłego spędzenia  wspólnie czasu.  

Międzynarodowy Dzień Kropki

     Dnia 14 -09-2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i odkrywania talentów. Nasi wychowankowie rozwiązywali wiele zagadek jak również śpiewaliśmy piosenki "Kropki ma biedronka". Stworzyliśmy prace plastyczne i z zaangażowaniem opowiadaliśmy jak ważnym elementem jest niepozorna kropka. Stała się ona bohaterką wielu zabaw, gier literackich, plastycznych i ruchowych. Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Przedszkolacy zarażeni radością, optymizmem doskonale się bawili w ubraniach w kropki.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    3 września o godz. 8.00 zabrzmiał szkolny dzwonek, który obwieścił całej społeczności szkolnej rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. W naszej szkole był to dzień bardzo uroczysty. Rozpoczął się on od uczestnictwa we mszy św., którą odprawił ks. proboszcz Krzysztof Rynkowski. Uczestniczący w nabożeństwie uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i licznie zgromadzeni rodzice w skupieniu wysłuchali pouczających i skłaniających do refleksji słów ks. Krzysztofa.
       Dalsza część inauguracji nowego roku szkolnego odbyła się na terenie szkoły. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Małgorzata Lorkowska, która serdecznie przywitała po wakacyjnej przerwie wszystkich uczniów i nauczycieli, a najgoręcej witała tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły. Pani Dyrektor wyraziła również swoją wdzięczność dla rodziców, którzy w tak licznym gronie wzięli udział w naszej szkolnej uroczystości.
      Inaugurację rozpoczęcia nowego roku szkolnego w naszej szkole uświetnili swoją obecnością goście w osobie Pana Wójta Gminy Działdowo Pawła Cieślińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Działdowo, Pana Mirosława Zielińskiego, radnej Pani Krystyny Wasiak i Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Andrzeja Gromke.
      Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby zapoznać się z planem lekcji na nowy rok szkolny, nie obyło się też bez wspomnień z minionych wakacji.
      Nowy rok szkolny to nowe wyzwania i nowe zadania nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli, bo jak twierdził Witold Gombrowicz : „Bez uczniów nie byłoby szkoły, a bez szkoły – nauczycieli.”

Półkolonie Robolab w Burkacie

W ostatnim tygodniu sierpnia tj. od 27.08 do 31.08 odbyły się w naszej szkole półkolonie poświęcone programowaniu w ramach programu "Akademia Bystrzaków". Więcej informacji oraz zdjęcia znajdują się w zakładce AKADEMIA BYSTRZAKÓW. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 nastąpi 3 września o godzinie 8.00. Odjazdy autobusów ze szkoły ok. 10.30.

Stypendium 2018/2019

W zakładce "DLA RODZICA" dostepne są informacje i dokumenty niezbędne do otrzymania stypendium na rok szkolny 2018/2019.

Wyprawka 2018/2019

W zakładce "DLA RODZICA" dostepne są wyprawki dla grup przedszkolnych, oddziału "O" oraz klas I - III Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie.
Zapraszamy do zapoznania się.

Tutaj wpisz swój tekst...
Copyright Nazwa.pl