Rekrutacja 2018/2019

Drodzy rodzice!
W zakładce "DLA RODZICA" dostępne są terminy  postępowania rekrutacyjnego  oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.

SREBRNY MEDAL XIV TURNIEJU NOWOROCZNEGO "ORLIK CUP 2018
w piłce nożnej dziewcząt

19 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbył się XIV Turniej Noworoczny "ORLIK CUP 2018" w piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2002 i młodsze. Turniej otworzyły przedstawicielki: Starostwa Powiatowego w Działdowie Pani Magdalena Anczykowska, Przewodnicząca  Rady Powiatu Działdowskiego oraz Gminy Działdowo Pani Danuta Smereczyńska, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Gminy Działdowo. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów: Gimnazjum im. 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich w Szydłowie,Szkoła Podstawowa Nr 4 w Ostródzie, Szkoła Podstawowa w Baboszewie, Szkoła Podstawowa w Wiśniewie, Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu, Szkoła Podsatwowa im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie oraz dwa zespoły Szkoły Podsatwowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie. Rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym".

Najlepsza Zawodniczka Zespołu:

Anna Jędrzejak - SP Baboszewo
Marta Gola - SP Wiśniewo
Dominika Dreszler - SP Burkat II
Agnieszka Grochalska - SP Durąg
Paulina Obudzińska - Gim. Szydłowo
Martyna Dobrzyniecka - SP Dłutowo
Karolina Biema - SP Burkat I
Sandra Hudzik - SP 4 Ostróda
Wyróżnione zawodniczki otrzymały statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Najlepsza Bramkarka Turnieju:

Natalia Kilian - SP Burkat I

Najlepsza Strzelczyni Turnieju:

Olszewik Magda - SP 4 Ostróda

Najwszechstronniejsza Zawodniczka Turnieju:

Alicja Chaberska - SP Burkat I
Wyróżnione zawodniczki otrzymały statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Końcowa kolejność XIV Turnieju Noworocznego "ORLIK CUP 2018":

1. SP 4 Ostróda
2. SP im. Kazimierza Górskiego w Burkacie I
3. SP im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie
4. Gim im. 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich w Szydłowie
5. SP im. Żołnierza Polskiego w Durągu
6. SP im. Kazimierza Górskiego w Burkacie II
7. SP Wiśniewo
8. SP Baboszewo

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy, piłki, nagrody rzeczowe oraz zespoły za miejsca I-III otrzymały medale.
Wszystkie uczestniczki otrzymały breloczki do kluczy.

Sponsorzy XIV Turnieju Noworocznego "ORLIK CUP 2018"

Starostwo Powiatowe w Działdowie
Gmina Działdowo
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Działdowie
"Manada" - Gabriela i Jan Bartkowscy
"Al-Mar" - Alina Borowska i Marcin Lendzian
Fabryka Mebli "Promeko" - Joanna i Sławomir Kowalscy
Hurtownia Elektryczna "Elektri" - Wojciech Sobiech
Drogeria "Uroda" - Elżbieta i Piotr Dyrwal
"El-Rob" - Robert Rojewski
Sala Weselna "Korona" - Patryk Korona
Studio Grafiki i Reklamy - Kamil Budzyński
Sklep Spożywczy "Edyta" - Edyta i Ireneusz Gorczyńscy
Piekarnia "Bułka z Masłem - Katarzyna i Paweł Nowakowscy
Zakład Usług Kominiarskich - Łukasz Wiśniewski

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie i wkład w organizacjię XIV Turnieju Noworocznego "ORLIK CUP 2018" 
 

Dzień Babci i Dziadka w klasach 0-III

Dnia 17 stycznia 2018 roku klasy 0 – III Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Babcie i Dziadkowie bardzo licznie przybyli na uroczystość z okazji Ich święta. Dzieci recytowały wierszyki dla Babci i Dziadka, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Dziękowały za miłość, dobroć i serdeczną troskę. Gości przyjęto w pięknej kolorowej scenerii, gdzie na pierwszym planie widoczne były postacie Babci i Dziadka otoczone czerwonymi sercami oraz kwiatami. Uczniowie wraz z paniami złożyli Babciom i Dziadkom życzenia, zaśpiewali wspólnie 100 lat. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim najukochańszym Dziadkom laurki i kwiatki. Po pięknych życzeniach zaproszono gości na poczęstunek oraz wspólne zabawy. Babcie i Dziadkowie mogli uczestniczyć w zabawach oraz  różnych konkurencjach tj. który dziadek pierwszy przyszyje guzik, która babcia pierwsza zawiąże krawat itp. Wnuczki i wnuczęta zapraszały wszystkich do tańca. Czas spędzony na wspólnej zabawie minął bardzo szybko. Dzieci sprawiły wiele radości tak wspaniałym i ważnym gościom jakimi są Dziadkowie. Można było zauważyć niejedną łezkę w oku. To jeden z najwspanialszych dni w życiu każdej Babci i Dziadka. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Konkurs „Easy English” z Języka Angielskiego

      Na przełomie lutego i marca odbędzie się organizowany przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Górskiego w Burkacie konkurs z języka angielskiego "Easy English". Konkurs jest adresowany do Szkół Podstawowych Gminy Działdowo. Serdecznie zapraszamy.
      Szczegóły w linku poniżej.

Spotkanie uczniów z policjantem

      W dniu 18 stycznia odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji st. asp. Romanem Bugowskim w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Spotkanie odbyło się w trzech grupach wiekowych (klasy O – III sp., IV – VII sp. i II – III gim.), na których to uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych oraz o konsekwencjach nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Młodsi uczniowie zostali po raz kolejny poinformowani o tym, że nie można ufać obcym – nie rozmawiać z nimi, nie przyjmować słodyczy i nie otwierać drzwi, kiedy w domu nie ma osoby dorosłej.
      Mamy nadzieję, że spotkanie uświadomiło naszym uczniom w jaki sposób spędzić miło, ale bezpiecznie ferie.

Spotkanie rodziców z policjantem

      W dniu 17 stycznia zostało zorganizowane spotkanie dla rodziców uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KKP Działdowo asp. Mariusz Szybicki wygłosił prelekcje dotyczącą „Bezpiecznych Ferii”. Funkcjonariusz Policji przypomniał również zasady zachowania bezpiecznej drogi do szkoły i powrotu ze szkoły do domu oraz zasadach bezpieczeństwa przez dzieci i dorosłych w Ruchu Drogowym. St. sierż. Justyna Nowicka zapoznała rodziców ze zjawiskiem narkomanii wśród młodzieży w ramach programu prewencyjnego „Zanim będzie za późno…”. Przypomniała również rodzicom o odpowiedzialności nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Na koniec spotkania asp. Katarzyna Rogozińska przeprowadziła ankietę wśród rodziców, dotyczącą ewaluacji spotkania oraz propozycji tematów, jakie rodzice chcieliby poruszyć na następnym spotkaniu z funkcjonariuszami Policji.
    Dodatkowo Samorząd Uczniowski przygotował dla rodziców ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznych ferii oraz plakietki z napisem „STOP dopalaczom”.

Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Przedszkolnym

     Dnia 17 i 18 stycznia 2018roku gościliśmy w progach naszego przedszkola dostojnych gości Babcie i Dziadków. W środę odbyło się przedstawienie w wykonaniu grupy starszaków „Biedronek” , a w czwartek występowały maluszki „Pszczółki”.
       Dzieci w tym szczególnym dniu przywitały swoich ukochanych dziadków piosenką i tańcem. Wiersze były  kierowane zarówno do babci jak i do dziadka. Na koniec przedszkolaczki  wręczyły swoim gościom wspaniałe prezenty i zaprosiły na skromny poczęstunek. Na twarzy każdej babci i dziadka dało się zauważyć radość i wzruszenie z występu swoich pociech.
        

Bal karnawałowy w Punkcie Przedszkolnym

W dniu 11 stycznia 2018 roku odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Dzieci w tym dniu zamieniły się w różne bajkowe postacie. W trakcie balu odwiedził nas Mikołaj. Dzieci przywitały go piosenką i upominkami w zamian każdego przedszkolaka Mikołaj obdarował prezentem. Bal zakończył się smacznym poczęstunkiem i wystrzałem z konfetti.

"Solidarni z Aleppo"W przededniu Świąt Bożego Narodzenia  22 grudnia 2017r. przekazaliśmy środki finansowe w kwocie 1000,00 zł  na konto programu „Rodzina Rodzinie” Caritas Polska. Dziękujemy wszystkim za „Gest solidarności” na rzecz mieszkańców Aleppo.

Boże Narodzenie w Punkcie Przedszkolnym

W dniach 20 i 21 grudnia w grupie Pszczółek i Biedronek odbyło się Przedstawienie Bożonarodzeniowe dla rodziców. Przedszkolaki recytowały wiersze i wykonały  układy taneczne, a pięknymi kolędami i pastorałkami wprowadziły rodziców w czas zadumy i zbliżających się świąt. Po występach Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za pięknie przygotowany program i złozyła wszystkim życzenia świąteczne. Dzieci wręczyły rodzicom i gościom własnoręcznie wykonane pierniczki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

"Góra Grosza"

Pod koniec listopada 2017 Samorząd Uczniowski naszej szkoły już po raz kolejny przystąpił do akcji „Góra Grosza”, której celem było uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Do 2 stycznia nasi uczniowie zbierali do puszek monety, które po przeliczeniu zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom.
Nasza szkoła zebrała 219,81zł:

01 gr. - 2264szt.

02 gr. – 1536 szt.

05 gr. – 1295 szt.

10 gr. – 326 szt.

20 gr. – 158 szt.

50 gr. – 21 szt.

1 zł – 10 szt.

2 zł – 6 szt.

5 zł – 1 szt.
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się do akcji.

Boże Narodzenie w naszej szkole

       20 grudnia 2017r. w szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, które przygotowały: klasa trzecia szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Beaty Siergiej i klasy trzecie gimnazjum pod kierunkiem Pani Alicji Dobrosielskiej i Pana Grzegorza Efczyńskiego.
   Młodsi uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który wprowadził społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Natomiast gimnazjaliści swoim występem pod tytułem „Poszaleli anieli’ w niekonwencjonalny sposób przybliżyli swoim kolegom wydarzenia z Betlejem z przed dwóch tysięcy lat. Pani Ewelina Rogozińska wraz ze swoimi wychowankami z oddziału zerowego przygotowała własny program artystyczny, w którym dzieci pokazały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, śpiewając pastorałki i kolędy, recytowały wierszyki związane z tematyką bożonarodzeniową.
    Nauczycielka języka angielskiego Pani Justyna Antczak wręczyła nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie na najpiękniejszą kartę świąteczną z życzeniami w języku angielskim.
     Na jasełka licznie przybyli rodzice. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Odczytała również życzenia, które nadeszły do naszej szkoły z zaprzyjaźnionych szkół i instytucji współpracujących z nasza szkołą.
    Następnie uczniowie z wychowawcami spotkali się na wigiliach klasowych. Przepiękne świąteczne dekoracje, które uświetniły występy przygotowała Pani Joanna Jarzynka – Chmielewska.

Pomagamy mieszkańcom Aleppo poprzez udział w Programie „Rodzina Rodzinie”

        Zachęceni słowami papieża Franciszka o pomocy uchodźcom postanowiliśmy włączyć się w program „Rodzina Rodzinie” Caritas Polska, który  polega na objęciu materialnym wsparciem konkretnej syryjskiej rodziny.
       Wykonaliśmy „gest solidarności”,  który polega na  dobrowolnej wpłacie środków finansowych dla rodziny w Syrii. Przekazane przez nas środki są wykorzystywane na pomoc żywnościową, opiekę zdrowotną, edukację i schronienie. W to przedsięwzięcie udało się nam zaangażować rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz  przyjaciół naszej placówki. Wspólnym wysiłkiem zorganizowaliśmy kiermasz ciast, ozdób i stroików świątecznych. Nie pozostaje nam nic innego jak podziękować wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy zasilili kiermasz przygotowując smaczne ciasta oraz piękne kartki i ozdoby świąteczne.
         Z wyrazami szacunku Joanna Jarzynka- Chmielewska - koordynator akcji.

Nasi uczniowie w Toruniu

      4 grudnia uczniowie kl. IV-VII wyjechali na wycieczkę do Torunia.  Pierwszem punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Piernika, gdzie uczniowie poznali średniowieczną recepturę wypieku pierników w Manufakturze Mistrza Bartłomieja.  Następną atrakcją wyjazdu był spektakl w teatrze Baj Pomorski, gdzie uczniowie obejrzeli sztukę pt: „Opowieść wigilijna” . Ostatnim punktem programu był spacer po Starówce i zakup toruńskich pierników.  Po wielu godzinach pobytu w zabytkowym Toruniu uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń, z nadzieją na kolejny atrakcyjny wyjazd.

Szlachetna Paczka

     W grudniu 2017r, w okresie przedświątecznym pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego jak również Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki wszystkim darczyńcom udało nam się przygotować paczkę dla wybranej rodziny. Zgromadzone paczki zawierały między innymi sprzęt gospodarstwa domowego, odzież, obuwie, środki czystości i żywność. Nie zabrakło również drobiazgów mających sprawić rodzinie  szczególną radość.  Zebrane upominki zostały dostarczone do Zespołu Szkół w Malinowie, gdzie odbył się finał tegorocznej „Szlachetnej Paczki”.
     Przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” uczymy się mądrze pomagać, rozbudzamy wśród uczniów wrażliwość i empatię. Pomagając innym czerpiemy z tego ogromną radość i satysfakcję. 
Koordynatorem działań związanych z realizacją tego projektu była Pani Małgorzata Ulatowska.

Dziewczęta nie zwalniają tempa!

        Po zwycięstwie w Mistrzostwach Rejonu przyszedł kolejny sukces. Tym razem 19 grudnia w hali MOSiR Nowe Miasto Lubawskie odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt „O Puchar Przewodniczącego Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego” (rocznik 2005 i młodsze). Nasze zawodniczki okazały się najlepsze w całych zawodach pokonując bezapelacyjnie wszystkie rywalki. Wygraliśmy kolejno z SP Nr 1 Nowe Miasto Lubawskie 3:0 (bramki strzelały 2 x Dżesika Gutowska i Zuzanna Gmurczyk), 3:0 SP Grodziczno (3 x Dżesika Gutowska), 2:1 SP Mroczno (2 x Dżesika Gutowska), 4:0 SP Koszelewy (3 x Dżesika Gutowska, Agnieszka Gromke) oraz SP Łąkorz 1:0 (dżesika Gutowska). Nasza zawodniczka Sandra Markowska została wybrana najlepszą bramkarką a Dżesika Gutowska została najlepszą strzelczynią z dorobkiem 11 bramek! Ogromne brawa należą się dziewczętom za zaangażowanie i ogromny wysiłek!

Nasze młodsze piłkarki Mistrzem Rejonu IV W-M SZS!

     12 grudnia w hali OSiR Nowe Miasto Lubawskie odbyły się Mistrzostwa Rejonu IV Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze). Nasze piłkarki wygrały z SP Jamielnik 3:0 (3 x Dżesika Gutowska), 1:0 SP Ząbrowo (Zuzanna Gmurczyk), 1:0 SP Mroczno (Dżesika Gutowska) i zremisowały 3:3 z SP Kurzętnik (2 x Martyna Gmurczyk i Dżesika Gutowska). Zwyciężamy w tych rozgrywkach i zapewniamy sobie awans do Mistrzostw Regionu II. GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w kolejnym etapie tych rozgrywek.
      Zagraliśmy w składzie: Sandra Markowska, Martyna Gmurczyk, Weronika Anbo, Wiktoria Bandachowska, Dżesika Gutowska, Zuzanna Gmurczyk, Wiktoria Słotwińska, Monika Kowalska, Agnieszka Gromke i Alicja Kaczorowska. Trener Grzegorz Efczyński.

Najlepszym przyjacielem psa...Samorząd Uczniowski!

       Zakończyliśmy akcję „POMAGAMY BRACIOM MNIEJSZYM” na rzecz Fundacji dla zwierząt niechcianych i maltretowanych „EMIR” oraz schroniska dla zwierząt bezdomnych „Podaj łapę” w Tatarach. Nasza szkoła zebrała ponad 70 kg karmy suchej oraz 16 kg karmy w puszkach. Ponadto przekazaliśmy miski, bandaże, opatrunki, środki czystości, koc, smycze, piłki itp.
         Wszystkim rodzicom i uczniom naszej szkoły dziękujemy za wsparcie i okazane serce - Samorząd Uczniowski

Warsztaty plastyczne Samorządu Uczniowskiego

      11 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował warsztaty plastyczne, podczas których nasi uczniowie wykonywali świąteczne witraże. Była to również doskonała okazja na integrację uczniów, gdyż starsi uczniowie z wielką przyjemnością pomagali młodszym. Piękne witraże ozdabiają okna na górnym korytarzu szkolnym.

Dzień Pluszowego Misia

      Dnia 24 listopada 2017r. klasy 0 - III obchodziły wspólnie Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na początku dzieci zostały zapoznane z historią powstania pluszowego misia. Każdy uczeń w tym dniu przyszedł z pluszowym przyjacielem. Były misie duże, małe, puchate i kolorowe. Zabawy zaczęły się od poznania naszych „gości”, którzy mieli bardzo interesujące imiona. Miały również okazję podziwiać twórczość lokalnego poety, czynnie działającego w "Działdowskiej Kużni Słowa", Pana Edwina Kłosowskiego. Nasz gość zaprezentował nam własną twórczość. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali pięknych utworów. Na koniec dzieci podziękowały  wspaniałemu gościowi za przybycie i poświęcony czas nagradzając go dyplomem przyjaciela pluszowego misia. Pan Edwin również obdarował szkołę wspaniałą książką, w której znajduje się twórczość wielu poetów z "Działdowskiej Kużni Słowa". Ponadto dzieci wysłuchały wiele ciekawych wierszy, śpiewały piosenki o misiach oraz tańczyły w rytm melodii i bawiły się z chustą animacyjną. Obejrzały ilustracje przedstawiające wygląd pierwszych misiów. Nauczyły się piosenki z pokazywaniem „Niedźwiadek”. W grupach wykonały prace plastyczną pt „Mój ulubiony miś”. Ze swoim pluszakiem wykonały jesienny masaż na plecach swoich kolegów i koleżanek. Wysłuchały opowiadania o niedźwiedziach brunatnych, po którym odbył się konkurs przyrodniczy. Aby uzyskać odznakę przyjaciela pluszowego misia dzieci, wychowawcy klas oraz Pani Dyrektor i Wicedyrektor naszej szkoły musiały skosztować ciasteczka z miodem. Był to wspaniały, bardzo sympatyczny dzień, który sprawił dzieciom wiele radości.

1 kolejka Ligi Piłki Nożnej Dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze)

         23 listopada w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbyła się 1 kolejka Ligi Piłki Nożnej Dziewcząt (rocznik 2005). Liga składa się z czterech turniejów i grają w niej zespoły z Wielkiego Łęcka, Klęczkowa, Gródek, Ruszkowa i dwa zespoły z Burkatu. W pierwszej kolejce nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne. Zespół SP Burkat I pokonał kolejno SP Klęczkowo 3:1 (2 x Julia Kowalkowska, Dżesika Gutowska), SP Wielki Łęck 1:0 (Julia Kowalkowska), SP Ruszkowo 5:0 (4 x Dżesika Gutowska, Julia Kowalkowska) i SP Gródki 4:2 (2 x Dżesika Gutowska, Julia Kowalkowska, Zuzanna Gmurczyk) natomiast nasz drugi zespół również wygrał większość spotkań pokonując SP Wielki Łęcki 5:2 (3 x Martyna Gmurczyk, Agnieszka Gromke, Wiktoria Bandachowska), SP ruszkowo 2:0 (2 x Agnieszka Gromke), SP Gródki 2:0 (Wiktoria Bandachowska, Martyna Gmurczyk), SP Klęczkowo 4:1 (2 x Marytyna Gmurczyk, 2 x Agnieszka Gromke). W ostatnim meczu natomiast spotkały się nasze dwie ekipy i minimalnie lepszy okazał się zespół Burkat I wygrywając 2:1 (2 x Dżesika Gutowska - Monika Kowalska). Gratulujemy znakomitej postawy naszym zawodniczkom.
       Burkat I - Sandra Markowska, Julia Kowalkowska, Alicja Smyka, Zuzanna Gmurczyk, Dżesika Gutowska, Maja Elke, Wiktoria Słotwińska.
    Burkat II - Joanna Kłosowska, Zuzanna Stachowiak, Alicja Kaczorowska, Martyna Gmurczyk, Agnieszka Gromke, Monika Kowalska, Następna kolejka odbędzie się 18 grudnia.

Dziewczęta ze złotem a chłopcy z brązem!

       22 listopada w Ostródzie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt do rywalizacji przystapiło 6 zespołów z Ostródy, Burkatu, Dłutowa, Olsztynka, Miłek i Bartoszyc. Natomiast w kategorii chłopców zagrały zespoły z Ostródy, Burkatu, Jonkowa i Biskupca. Nasze dziewcząta pokonałyDłutowo 1:0 (Zuzanna Dudek), Olsztynek 3:1 (2 x Zuzanna Dziąbowska i Karolina Biema), Bartoszyce 9:0 (3 x Aleksandra Gromke, 2 x Karolina Biema, Zuzanna Dziąbowska, Klaudia Rosińska, Julita Schodowska, Dominika Dreszler) oraz zremisowały z Ostróda 0:0 i 1:1 z Miłkami (Dominika Dreszler) i w ostatecznej klasyfikacji zgromadziły 11 punktów z bilansem bramkowym 14:2 wyprzedzając jedną bramką zespół z Ostródy.
      Natomiast chłopcy ulegli Ostródzie 2:6 (Norbert Hinc, Kacper Bruzda), zremisowali 1:1 z Biskupcem (Kacper Bruzda) i pokonali Jonkowo 7:0 (3 x Kacper Bruzda, Igor Ostrowski, Miłosz Fertycki, Oktawian Latkowski, Jakub Szczepański). Ostatecznie panowie zajęli 3 lokatę przegrywając z Biskupcem jedną bramką. Obu zespołom serdecznie gratulujemy!
     Dziewczęta zagrały w składzie: Natalia Kilian, Alicja Chaberska, Julita Schodowska, Karolina Biema, Klaudia Rosińska, Julia Zawalich, Zuzanna Dziąbowska, Zuzanna Dudek, Dominika Dreszler, Aleksandra Gromke.
       Chłopcy zagrali w składzie: Karol Szczotka, Norbert Hinc, Kacper Bruzda, Miłosz Fertycki, Szymon Kłosowski, Oktawian Latkowski, Jakub Szczepański, Igor Ostrowski, Błażej Frankowski.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

          20 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzili Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji każda klasa wykonała wraz ze swoim wychowawcą piękne plakaty, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Uczniowie również przygotowali kartki ze swoimi prawami, które rozwiesili w szkole. Ponadto tradycją w szkole jest spełnianie marzeń uczniów przez Panią Dyrektor. Wszyscy uczniowie napisali na kartach swoje marzenie, które kosztuje 5 zł, wrzucili je do skrzynki, a następnie odbyło się losowanie 20 uczniów. W dniu następnym Pani Dyrektor wręczyła szczęśliwym uczniom zakupione marzenia. Dziękujemy.


Gmina Działdowo Wie… Czuje…. Pomaga….

          20 listopada 2017r. odbyło się Forum Eksperckie „Wiem. Czuję… Pomagam! Szkoła z empatią” dla wychowawców i nauczycieli. Kulczyk Foundation od lat wspiera nauczycieli w procesie wychowania dzieci i młodzieży na dobrych ludzi. Dobrych znaczy odpowiedzialnych, pomocnych, solidarnych ze swym otoczeniem. Fundacja inspiruje również do rozmowy z dziećmi na temat empatii, otwartości i wrażliwości. „Wiem. Czuję. Pomagam! Szkoła z empatią” to nazwa nie tylko Forum Eksperckiego, ale także programu edukacyjnego Kulczyk Foundation, który koncentruje się na wartościach absolutnie podstawowych dla wychowania dziecka. Forum jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Kulczyk Foundation dla nauczycieli i wychowawców z całej Polski. Nie mogło zabraknąć obecności reprezentantów oświaty Gminy Działdowo w składzie: Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Zdrowia Danuty Smereczyńskiej, dyrektora szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze Urszuli Cieślińskiej, dyrektora szkoły podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie oraz wicedyrektora tej szkoły Magdaleny Przybyszewskiej. Podczas konferencji mieliśmy okazje brać udział w panelach dyskusyjnych i wykładach znanych i cenionych specjalistów. Dominika Kulczyk – prezes i założycielka Kulczyk Foundation- omawiała zagadnienie „ Jak rodzi się szczęście, czyli kiedy niemożliwe staje się możliwe?”. Małgorzata Domagalik- prezes fundacji „Ludzki Gest Jakub Blaszczykowski”- jako doświadczona dziennikarka i redaktorka poruszyła kwestię „Jak mądrze rozmawiać?”. Kolejnym znakomitym prelegentem była dr Kamila Jankowiak-Siuda z Uniwersytetu SWPS, która przybliżyła słuchaczom wiedzę z zakresu neurobiologii empatii i empatycznego mózgu. Jacek Santorski- polski psycholog, psychoterapeuta, wydawca- w swoim wykładzie omówił stereotypy i paradoksy związane z empatią zadając słuchaczom przewrotne i zaskakujące pytanie: Koniec empatii?. Bardzo poruszające i bliskie wszystkim nauczycielom, było wystąpienie Jarosława Szulskiego ze swoimi wychowankami z klasy 3 Gimnazjum im.T.Reytana w Warszawie. Uczniowie pokazali nam pojęcie empatii od swojej dziecięcej strony, od strony swoich szkolnych doświadczeń, od strony doskonałego- jak twierdzą- wychowawcy. Bardzo ważnym elementem tego spotkania było wystąpienie Lucyny Kicińskiej z Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, która przybliżyła słuchaczom powody dla których dzieci nie reagują, gdy ich rówieśnikom dzieje się krzywda. Gościem specjalnym forum była Yvonne Bezzera de Mello, brazylijska działaczka Uere Project, która opracowała metodę pracy z dziećmi i młodzieżą w fawelach w Rio de Janeiro. Jej wykład skupiał uwagę na zagrożeniach i zachowaniach ryzykownych podejmowanych przez dzieci. W kuluarach forum mogłyśmy porozmawiać z autorami książek Jackiem Santorskim i Jarosławem Szulskim oraz z prezesem fundacji „Kulczyk Foundation” Dominiką Kulczyk. Bardzo owocne dla nas były również rozmowy z uczniami, którzy twierdzą, że: „Kluczowe do zbudowania tej relacji z nami, uczniami, są drobiazgi na co dzień. Na przykład podanie ręki, spojrzenie w oczy, telefon, kawa czy herbata razem, komunikacja. I to, żeby nie chował się za swoją posadą nauczyciela, ale żeby pozwolił uczniowi dostrzec w nim te proste, ludzkie uczucia. Nie możemy oczekiwać empatii, jeśli będziemy próbowali ukryć swoją wrażliwość.” Podczas Forum otrzymaliśmy również programy i materiały edukacyjne dla szkół, do wykorzystania na zajęciach z wychowawcą wspomagające rozwój i doskonalenie postaw empatycznych wśród dzieci, młodzieży i nas samych. Reasumując to wydarzenie wiemy na pewno, że nie zabraknie nas na kolejnym Forum Eksperckim „Kulczyk Foundation”.

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

          Pierwszą  bardzo ważną uroczystość przedszkolną przeżyły dzieci z najmłodszej grupy "Pszczółki". W tym uroczystym dniu każdy maluch zdał  swój pierwszy egzamin przed swoimi paniami, rodzicami, Panią Dyrektor i Panią Kierownik Danutą Smereczyńską. Pszczółki egzamin zdały na szóstkę: pięknie śpiewały, recytowały wierszyki i tańczyły. Rodzice również śpiewająco odpowiadali na swoje pytania. Na koniec maluchy złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane przez Panią Drektor na prawdziwych przedszkolaków. Każda "Pszczółka" otrzymała dyplom i wspaniałe prezenty. Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za super upominki, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie smakołyków. Na pewno ten dzień pozostanie na długo w serduszkach dzieci i pamięci rodziców.

Zapobieganie cyberprzemocy

         13 listopada b.r. we wszystkich klasach naszej szkoły odbyły się prelekcje funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie na temat cyberprzemocy. Celem zajęć było zwiększenie zainteresowania uczniów wiedzą na temat cyberprzemocy oraz jej przeciwdziałania, kształtowanie postaw asertywnych wobec zjawiska cyberprzemocy, a także propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do nowych technologii i Internetu.

Konkurs Wiedzy o Powiecie Działdowskim

        Po sześcioletniej przerwie Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Działdowie oraz Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżąckiego powróciło do organizowania konkursów wiedzy o naszym powiecie.
    10 listopada w Działdowie odbył się finał powiatowy konkursu. Naszą szkołę reprezentowali finaliści eliminacji szkolnych: Kacper Czajkowski i Miłosz Keczmerski z 2a oraz Zuzanna Dudek z 3a. W finale wzięło udział 57 uczniów z 23 szkół, w tym 39 uczniów z 17 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze - Kacper Czajkowski zdobył 21,5 pkt, co klasyfikuje go na 4 miejscu (taką punktację zdobyło jeszcze dwoje uczniów), a Miłosz Keczmerski zdobył tylko jeden punkt mniej. Gratulujemy im tak dobrej pozycji przy tak dużej konkurencji.
       Oprócz otrzymanych nagród rzeczowych i gadżetów promocyjnych uczniowie zwiedzili także Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu konkursu można znaleźć na stronie: www.powiatdzialdowski.pl/portal/?p=37340

Policja u przedszkolaków

          10 listopada 2017 r. w punkcie przedszkolnym odbyło się spotkanie z pracownikami policji z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Tematem spotkania było "Dziecko z odblaskiem. Widoczne Bezpieczne". Pani policjantka przypomniała dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, omówiła numery alarmowe oraz wytłumaczyła, jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Przedszkolaki zostały także uświadomione o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz korzystania przez dzieci z fotelików i pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem. Ponadto pani aspirant poinformowała i zademonstrowała przedszkolakom, w jaki sposób należy zachowywać się podczas ataku psa, następnie dzieci same mogły zaprezentować pozycję obronną tzw. "żółwika". Jak zwykle podczas tego typu spotkań dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego.
          Na zakończenie funkcjonariusze chętnym dzieciom zrobili odciski palca na pamiątkę oraz obdarowali przedszkolaków kolorowankami i odblaskowymi kamizelkami. Teraz na pewno będziemy widoczni podczas spacerów i wycieczek. Serdecznie dziękujęmy Gościom za wizytę w naszym przedszkolu.

Otrzymaliśmy Certyfikat "SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU"

          Kapituła Konkursu Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” powołana przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała szkoły do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.
           Wśród 86 szkół jesteśmy i my – Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego przekształcone w Szkołę Podstawową im. Kazimierza Górskiego w Burkacie.
           Uroczystość wręczenia Certyfikatów odbyła się 10.11.2017r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie w ramach wojewódzkich obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Certyfikaty wręczali Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Marek Nowacki i Wojewoda Warmińsko - Mazurski Pan Artur Chojecki: „Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy wszystkim szkołom i placówkom, które przystąpiły do tegorocznej edycji konkursu. Podejmowane przez Państwa działania służyły kształtowaniu tożsamości narodowej i upowszechnianiu wiedzy na temat polskiej historii, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym.”

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

       10 listopada 2017 roku obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie kl. V-VII pod kierunkiem Pani Beaty Czajkowskiej i Pani Doroty Wiśniewskiej przygotowali uroczystą akademię. Montaż słowno - muzyczny składał się z utworów poetyckich i pieśni o tematyce patriotycznej, które przybliżyły uczniom naszej szkoły czasy walki narodowowyzwoleńczej Polaków, by w 1918 roku cieszyć się odzyskaniem wolności po 123 latach niewoli.
           Aby uczcić 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w szkole odbył się konkurs wiedezy dla gimnazjalstów i uczniów kl. VII, dla uczniów szkoły podstawowej kl. IV-VI konkurs na kartkę z życzeniami dla Polski, natomiast dla kl. I-III szkoły podstawowej konkurs plastyczny.
Wyniki konkursu wiedzy:
I miejsce - Zuzanna Dziąbowska kl. III A
II miejsce - Kacper Czajkowski kl. II A
III miejsce - Szymon Kłosowski kl. III A
Kartka z życzeniami dla Polski:
I miejsce - Bartosz Piętka kl. IV A
II miejsce - Oktawian Szlachetka kl. IV A
III miejsce - Jakub Kowalkowski kl. V A i Sandra Markowska kl. VI A
Konkurs plastyczny:
I miejsce - Oliwia Szlachetka i Aleksander Zbrzyzny kl. III A
II miejsce - Natalia Karpińska kl. III A
III miejsce - Bartosz Pauba kl. I A

Aktywnie w kręgielni

          W czwartkowe popołudnie 9 listopada, klasa 3a gimnazjum wraz z wychowawcą Panem Grzegorzem Efczyńskim postanowiła zajęcia sportowe spędzić inaczej, niż tradycyjnie na obiektach Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie. Tym razem swoją sprawnością fizyczną uczniowie mogli się popisać w kręgielni "Bila" w Działdowie. Dobrej zabawy, rywalizacji i poczucia humoru nie brakowało nikomu. Na zakończenie oczywiście nie zabrakło wspólnego spaceru i "zdrowego" jedzenia! :)

Śniadanie Daje Moc!

          8 listopada uczniowie klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie brali udział w Ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Przygotowano na tę okoliczność gazetkę na temat zdrowego odżywiania oraz prezentację.  Dzieci zaprosiły Panią Dyrektor i Wicedyrektor oraz  swoich rodziców. Uczniowie zostali zapoznani z 12 zasadami zdrowego odżywiania wg Instytutu Matki i Dziecka. Dzieci wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek, który należy zjeść w domu, a drugie śniadanie przynoszą  do szkoły. Rozumieją również, że poranny posiłek  daje energię do działania, pracy i nauki oraz ma korzystny wpływ na rozwój ich organizmu. Na stolikach pojawiło się mnóstwo warzyw, owoców, soków i jogurtów itp. Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami przygotowali kolorowe kanapki z wykorzystaniem pieczywa razowego, różne sałatki warzywne, owocowe, szaszłyki owocowe i twarożek. Nie zabrakło również  soków, wody oraz mleka. Po części dydaktycznej i praktycznej wszyscy wspólne zasiedli  do udekorowanego stołu i konsumowali  przepyszne,  zdrowe i kolorowe śniadanie.
          Zależało nam przede wszystkim na tym, aby wspólne śniadanie przygotować zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności. Dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

           Miedzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie  5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. To nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.
         6 listopada 2017 r.  klasa trzecia zamieniła się w bajkową krainę. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 0 – III, wychowawcy oraz zaproszeni goście Pani Aleksandra Kowalska - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie oraz Pani Anna Świderska - bibliotekarz.  Wszyscy uczestnicy zabawy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Panie czytały dzieciom książki: „Jaś i Małgosia” oraz „Przygody Kubusia Puchatka”. Dzieci  brały  udział w różnych konkursach i grach dotyczących znajomości bajek. Rozpoznawały przedmioty  z różnych baśni, rozwiązywały zagadki. Każdy z przebranych uczniów zaprezentował swój bajkowy strój. Uczniowie mogli też obejrzeć książki i odszukać swoją postać, w którą się wcielili. Na koniec rozwiązywały test wiedzy o bajkach.
       Śpiewaliśmy wspólnie piosenki z bajek oraz wykonywaliśmy krasnoludkowy taniec. Zabawa przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Sprawiła dzieciom wiele radości, były one bardzo aktywne, otwarte i wesołe. Dziękujemy paniom z biblioteki za przybycie i wspólną, wspaniałą zabawę.

Halloween

          Dziś (31.10) w naszej szkole odbyło się święto Halloween. Na przerwach uczniowie brali udział w takich zabawach jak: „Zgadnij co to?”, „Psikus albo cukierek”, „Dyniowy łańcuch” czy „Rozwiązywanie testu w języku angielskim” . Każdy uczestnik zabawy otrzymywał cukierki.

Zagramy w Finale Wojewódzkim "Z Podwórka na Stadion"!

      W Szkole Podstawowej Nr 3 w Działdowie 30 października br. odbyły się eliminacje powiatowe "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii dziewcząt U-12. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły z Narzymia, Koszelew, Działdowa i Burkatu. Pierwszym przeciwnikiem był zespół z Narzymia i po bardzo wyrównanym spotkaniu zwyciężyliśmy 3:2 po dwóch bramkach Martyny Gmurczyk i jednej Agnieszki Gromke. W drugim meczu zagraliśmy przeciwko gospodyniom i był to mecz na remis. Mimo wielu sytuacji z obu stron nikomu nie udało się zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i decydująca była ostatnia kolejka. W tej pokonaliśmy Koszelewy 8:0 po pięciu bramkach Martyny Gmurczyk i trzech Agnieszki Gromke i byliśmy w komfortowej sytuacji oczekując na wynik ostatniego spotkania. W ostatnim spotkaniu turnieju gospodynie pokonały Narzym 3:0, co ostatecznie dało nam pierwsze miejsce i awans do Finału Wojewódzkiego! Ogromne brawa dla dziewcząt!
         Awans wywalczyliśmy w składzie: Weronika Anbo, Martyna Gmurczyk, Agnieszka Gromke, Alicja Kaczorowska, Wiktoria Bandachowska, Wiktoria Słotwińska, Maja Elke. Trener Grzegorz Efczyński

ŻYWA LEKCJA HISTORII „SZLACHTA I HUSARIA W VII WIEKU”

          27 października nasi uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii zaprezentowanej przez Agencję Widowisk Historycznych „ARKONA” z Torunia. Podczas przedstawienia uczniowie zobaczyli jak ubierali się przedstawiciele stanu szlacheckiego Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Przeciwieństwem tych bogatych strojów był ubiór chłopa. Ubiór i uzbrojenie husarza zaprezentował uczeń klasy III B gimnazjum – Krzysztof Lasecki. . Pokaz walki na szable, konkurs, w którym można było wygrać Gdańskiego Dukata oraz wystrzał z broni czarnoprochowej – repliki pistoletu skałkowego z XVII w. okazał się niezwykłą lekcją historii. Uczniowie dzięki trafnym żartom oraz ciekawym anegdotom mieli możliwość poznać i zapamiętać historię największej dumy wojsk polskich z okresu I Rzeczypospolitej.

Nasze dziewczęta z kolejnym Mistrzostwem Powiatu!

          26 października Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Burkacie była gospodarzem Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych rocznik 2005 i młodsze. Do rywalizacji przystąpiły tylko trzy zespoły i poza gospodyniami były to SP Gródki i SP Wielki Łęck. Nasze zawodniczki nie okazały się zbyt gościnne wygrywając wszystkie spotkania i tym samym zajęły pierwsze miejsce zdobywając Mistrzostwo Powiatu. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Gródek a na trzeciej pozycji dziedwczęta SP Wielki Łęck. Na zakończenie pamiątkowe puchary i dyplomy wręczała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie Małgorzata Lorkowska oraz Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Henryk Przybyszewski. 
          Zespół z Burkatu zagrał w składzie: Sandra Markowska, Weronika Anbo, Martyna Gmurczyk, Zuzanna Gmurczyk, Dżesika Gutowska, Agnieszka Gromke, Wiktoria Bandachowska, Wiktoria Słotwińska, Monika Kowalska, Alicja Smyka. Trener Grzegorz Efczyński.

Spotkanie z Panią Ewą Sotomską i jej bajkami

     Dnia 24 października dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie „Zabajkowani 2 - czyli jeszcze bardziej zakręceni na punkcie bajki" odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Burkacie, gdzie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Sotomską. 
      Pani Ewa czytała bajki z książki "Kierz róży", a następnie je omawiała. Dzieci bardzo chętnie brały udział w pogadance na temat przeczytanej bajki oraz odpowiadały na zadawane pytania. Były zadowolone, aktywne i śmiałe. Bardzo im się podobało Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy notes z autografem. Dzieci podziękowały Pani Ewie za przybycie i wspaniałe spotkanie.
      Bardzo dziękujemy Pani Aleksandrze Kowalskiej za zaproszenie i miłe chwile spędzone w bibliotece.

Obchody XVII Dnia Papieskiego

          Dnia 23 października 2017r. w naszej szkole odbył się  uroczysty apel poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Tegoroczny XVII Dzień Papieski  obchodzony był pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Podczas uroczystości mieliśmy okazję uczcić kolejną rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz przypomnieć sobie Osobę Papieża Polaka oraz jego nauczanie. Wszyscy w skupieniu słuchali wspomnień o Świętym Janie Pawle II oraz pieśni w wykonaniu zespołu muzycznego z klasy II gimnazjum oraz koleżanek z klas V i VII. Apel uświetnił występ uczennic z klasy III w układzie tanecznym z szarfami. Ten dzień, duchowej jedności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II przygotowany został pod kierunkiem Joanny Jarzynka-Chmielewskiej, Ewy Chilińskiej i Grzegorza Wadeckiego.

Dzień Wiewiórki w Przedszkolu